У Росії проходять антивоєнні акції, силовики затримали понад 170 людей

У багатьох російських містах у неділю, 13 березня, відбуваються акції проти воєнних дій Росії на території України.

За даними «ОВД-Инфо», станом на 14:30 у Москві силовики затримали понад 172 людей у 20 містах, передає видання «Настоящее время».

Силовики затримують учасників антивоєнних мітингів на Уралі та Сибіру, найбільше затриманих – у Москві (щонайменше 49), Єкатеринбурзі (29) і Санкт-Петербурзі (23).

Представники МВС поки що не коментують інформацію про кількість затриманих.

Манежну площу в Москві оточено співробітниками поліції та Росгвардії, передає кореспондент «Новой газеты». У людей, які перебувають усередині периметра із металевих огорож, вибірково перевіряють документи.

Поліцейські кажуть у мегафони: «Шановні громадяни, ви знаходитесь у місці можливого проведення акції, яка не узгоджена з органами виконавчої влади. І є її потенційними учасниками. Переконливе прохання покинути площу».

За повідомленнями очевидців, деякі співробітники поліції працюють у Москві з наклеєними на шоломи стікерами з літерою Z у кольорах російського триколору.

Поліцейські попереджають журналістів, щоб ті не підходили до автобусів із затриманими ближче ніж на 20 метрів.

У Петербурзі біля Гостинного двору силовики почали затримувати протестувальників. В автозаку опинилися фотограф «Новой газеты» Олена Лук’янова та ще кілька журналістів. Усі вони були одягнені у спеціальні жилети з написом «Преса» та мали на руках редакційні завдання.

Силовики вшістьох затримують молодика на антивоєнному мітингу в Санкт-Петербурзі. За повідомленнями кореспондента «Нової газети», він знімав те, що відбувається на телефон.

З початку війни в Україні на антивоєнних акціях у Росії затримали понад 14 000 людей, повідомляє «ОВД-Инфо».

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року  президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні  провалився.

Російські окупанти вчиняють сотні воєнних злочинів та злочинів проти людяності на території України. Це убивство цивільного населення, обстріли житлових кварталів та об’єктів невійськової інфраструктури, віроломство, мародерство, які є порушеннями Міжнародного гуманітарного права і Римського статуту Міжнародного кримінального суду.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: 

YouTube: https://bit.ly/3vdHSJm

Facebook: https://www.facebook.com/investigator.org.ua/

Telegram: https://t.me/investigatorua

Twitter: https://twitter.com/InvestigatorUa

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine