В Ірпені окупанти вбили журналіста The New York Times, ще одного поранено

Російські військові в Ірпені розстріляли 51-річного кореспондента The New York Times, громадянина США Брента Ренауда. Ще один іноземний журналіст поранений.

Про це повідомляє у facebook начальник Головного управління Національної поліції в Київській області Андрій Нєбитов.

«Окупанти цинічно вбивають навіть журналістів міжнародних ЗМІ, які намагаються показати правду про безчинства російських військ в Україні. Сьогодні в Ірпені розстріляли 51-річного кореспондента всесвітньовідомого медіа

New York Times. Ще один журналіст поранений. Зараз потерпілого намагаються вивести із зони бойових дій», — написав Нєбитов.

Другого пораненого журналіста наразі привезли до лікарні «Охматдит», йому надають допомогу.

У виданні The New York Times підтверджують загибель журналіста, але кажуть, що він не мав акредитації. Брент Ренауд справді раніше співпрацював із NYT, але його посвідчення було видане давно.

У Додатковому протоколі до Женевської конвенції від 12 серпня 1949 року, що стосується захисту жертв міжнародних збройних конфліктів є окрема глава, яка присвячена питанню захисту журналістів. Стаття 79 Протоколу визначає, що журналісти, котрі перебувають у небезпечних професійних відрядженнях у районах збройного конфлікту, розглядаються як цивільні особи. Відповідно, користуються тими ж правами та засобами захисту, якщо вони не беруть участі у бойових діях.

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року  президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився.

Російські окупанти вчиняють сотні воєнних злочинів та злочинів проти людяності на території України. Це убивство цивільного населення, обстріли житлових кварталів та об’єктів невійськової інфраструктури, віроломство, мародерство, які є порушеннями Міжнародного гуманітарного права і Римського статуту Міжнародного кримінального суду.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: 

YouTube: https://bit.ly/3vdHSJm

Facebook: https://www.facebook.com/investigator.org.ua/

Telegram: https://t.me/investigatorua

Twitter: https://twitter.com/InvestigatorUa

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine