Прокурор МКС Карім Хан: «Чекаю співпраці з Україною, отримання інформації та перехоплених свідчень, щоб докопатися до суті»

Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан прибув в Україну, щоб розпочати роботу зі збору доказів та фактів воєнних злочинів російських окупантів. У розмові з Президентом він сказав, що очікує ефективної співпраці з Україною.

Про це повідомляє Офіс Президента у facebook.

«Ми бачимо, як страждають люди: діти, жінки, чоловіки. Закон має йти зараз вперед. І використовуватися для захисту цих людей», — сказав Карім Хан. «Я також з нетерпінням чекаю ефективної співпраці з Україною, отримання інформації, перехоплених свідчень, щоб докопатися до суті».

У відповідь Володимир Зеленський сказав, що в Україні вже знаходиться до тисячі полонених російських загарбників.

«Всі розуміють, що відбувається. Є люди, до тисячі вже полонених, є свідки, є відео. Є все, що вони сказали. Без тиску. Всі, хто забрали життя у людей ні за що на нашій землі, всі мають бути покарані», — відповів Зеленський.

Нагадаємо:

  • 1 березня 2022 року прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто ініціював розслідування воєнних злочинів Росії під час повномасштабної війни проти України. Прокурор уточнив, що вже бачить ознаки воєнних злочинів та злочинів проти людяності.
  • 2 березня до Канцелярії прокурора МКС звернулися 39 країн-учасниць Римського статуту, що дозволило прокурору негайно взятися за розслідування.
  • Група слідчих Міжнародного кримінального суду в Гаазі виїхала до України для розслідування за колективним міжнародним позовом проти Росії щодо її воєнних злочинів.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року  президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився.

Російські окупанти вчиняють сотні воєнних злочинів та злочинів проти людяності на території України. Це убивство цивільного населення, обстріли житлових кварталів та об’єктів невійськової інфраструктури, віроломство, мародерство, які є порушеннями Міжнародного гуманітарного права і Римського статуту Міжнародного кримінального суду.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: 

YouTube: https://bit.ly/3vdHSJm

Facebook: https://www.facebook.com/investigator.org.ua/

Telegram: https://t.me/investigatorua

Twitter: https://twitter.com/InvestigatorUa

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine