Міжнародний суд ООН: Росія має негайно припинити війну проти України

Влада

Міжнародний суд ООН за позовом України проти Росії у спорі щодо Конвенції про запобігання злочину геноциду наказав РФ негайно припинити війну на території нашої держави.

До винесення остаточного рішення Міжнародного суду ООН Росія має «припинити військові дії, які розпочалися 24 лютого 2022 року на території України». Також РФ має забезпечити, що будь-які військові чи регулярні збройні підрозділи, а також інші організації чи особи, які контролюються РФ, не вживатимуть кроків щодо продовження військової операції.

За ухвалення наказу проголосували 13 “за” та 2 “проти” – судді від Росії та Китаю.

На рішення відреагував президент України Володимир Зеленський.

Як повідомлялося, Україна направила позов проти Росії до Міжнародного суду ООН у Гаазі через військову агресію проти України.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року  президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився.

Російські окупанти вчиняють сотні воєнних злочинів та злочинів проти людяності на території України. Це убивство цивільного населення, обстріли житлових кварталів та об’єктів невійськової інфраструктури, віроломство, мародерство, які є порушеннями Міжнародного гуманітарного права і Римського статуту Міжнародного кримінального суду.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: 

YouTube: https://bit.ly/3vdHSJm

Facebook: https://www.facebook.com/investigator.org.ua/

Telegram: https://t.me/investigatorua

Twitter: https://twitter.com/InvestigatorUa