Обов’язковою умовою на переговорах з РФ має бути повернення Криму та Севастополя – Меджліс

Обов'язковою умовою на переговорах із Росією про завершення війни має бути відновлення державного суверенітету та територіальної цілісності України в межах міжнародно визнаного кордону, включно з Кримом та Севастополем.

Фото: RFE/RL

Про це ідеться в ухваленій 18 березня заяві Меджлісу кримськотатарського народу, яку опублікував його голова Рефат Чубаров у Facebook.

У Меджлісі нагадали, що російсько-українська війна розпочалася 20 лютого 2014 року із задіянням військових підрозділів Чорноморського флоту РФ, що базувалися на території Автономної Республіки Крим і міста Севастополя, згодом підсилений незаконним вторгненням російських військ з території РФ, що завершилося окупацією Кримського півострова та прилеглих до нього акваторій Чорного та Азовського морів.

Автори документу звернули увагу, що незважаючи на беззастережне засудження міжнародним співтовариством окупації Криму РФ та спроб його анексії, російська окупаційна влада протягом 8 років здійснює жорстоке переслідування та терор щодо корінного кримськотатарського народу та етнічних українців, які не сприймають російську окупацію Криму та зберігають вірність Українській державі.

«24 лютого 2022 року регулярні війська РФ розпочали широкомасштабне вторгнення на територію України, одночасно піддавши бомбардуванням та ракетним обстрілам десятки українських міст, аеропортів, інфраструктурних об’єктів та життєво важливих комунікаційних вузлів. Безпрецедентна в історії ХХІ століття по своїй жорстокості та цинічності агресія Російської Федерації проти Української держави триває вже 23-й день, кожен з яких приносить смерть сотень мирних людей, включаючи жінок та дітей», – йдеться у заяві.

Очевидно, зазначили у Меджлісі, що умови припинення російсько-української війни обговорюватимуться набагато раніше, ніж сторони сядуть за повноформатні переговори і вичитуватимуть тексти підготовлених документів.

Представницький орган кримськотатарського народу вказав, що поділяє пріоритети, викладені президентом України Володимиром Зеленським щодо переговорів з Росією: завершення війни, гарантії безпеки, суверенітет, відновлення територіальної цілісності, реальні гарантії та реальний захист для України.

«Меджліс кримськотатарського народу виходить з того, що обов’язковою умовою для ведення офіційних переговорів уповноваженими представниками України з представниками країни-агресора РФ, а також з представниками будь-яких залучених сторін і міжнародних організацій з питання завершення російсько-української війни має бути умова відновлення державного суверенітету та територіальної цілісності Української держави в межах міжнародно визнаного державного кордону, включаючи територію Автономної Республіки Крим та міста Севастополя», – йдеться у заяві.

Також Меджліс висловив вдячність та шану Збройним Силам України, у лавах яких мужньо захищають Україну також і уродженці Криму, зазначивши, що «Крим-це Україна!».

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року  президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні  провалився.

Російські окупанти вчиняють сотні воєнних злочинів та злочинів проти людяності на території України. Це убивство цивільного населення, обстріли житлових кварталів та об’єктів невійськової інфраструктури, віроломство, мародерство, які є порушеннями Міжнародного гуманітарного права і Римського статуту Міжнародного кримінального суду.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: 

YouTube: https://bit.ly/3vdHSJm

Facebook: https://www.facebook.com/investigator.org.ua/

Telegram: https://t.me/investigatorua

Twitter: https://twitter.com/InvestigatorUa

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine