Майже четверть населення України було переміщено через війну з Росією – ООН

Війна

Майже 6,5 мільйона громадян були змушені покидати домівки в межах України через російсько-українську війну. Ще 3,3 мільйона українців виїхали за кордон із 24 лютого.

Про це йдеться у звіті ООН.

Загалом, кількість внутрішньо переміщених осіб і осіб, які тікали в інші країни, становить майже 9,8 мільйона людей, або понад 23% населення країни.

За даними Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ), вторгнення РФ призвело до 2149 жертв серед цивільного населення, зокрема 816 вбитих.

Реальні цифри, імовірно, набагато вищі, оскільки по всій країні тривають жорстокі зіткнення.

Ситуація у Маріуполі продовжує погіршуватися. Місцева влада поінформувала вже про понад 2350 загиблих, хоча справжня кількість жертв, вважають у ООН, може бути удвічі вищою.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року  президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні  провалився.

Російські окупанти вчиняють сотні воєнних злочинів та злочинів проти людяності на території України. Це убивство цивільного населення, обстріли житлових кварталів та об’єктів невійськової інфраструктури, віроломство, мародерство, які є порушеннями Міжнародного гуманітарного права і Римського статуту Міжнародного кримінального суду.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: 

YouTube: https://bit.ly/3vdHSJm

Facebook: https://www.facebook.com/investigator.org.ua/

Telegram: https://t.me/investigatorua

Twitter: https://twitter.com/InvestigatorUa