Wall Street Journal: Путін хоче змусити Україну здати південні та східні території

Війна

Після того як російським окупантам не вдалося отримати швидку перемогу над Україною Кремль перейшов до нової стратегії — забезпечити «сухопутний коридор» між РФ та Кримом, а також розширити свій контроль над Донбасом.

Про це пише WSJ, посилаючись на коментарі неназваних американських високопосадовців.

«Нова оцінка намірів Путіна, яку поділяють високопосадовці в адміністрації президента США Джо Байдена, полягає в тому, щоб змусити Київ прийняти претензії РФ на південні та східні території України. Росія хоче забезпечити «сухопутний міст» між західною частиною РФ та Кримським півостровом, а також розширити свій контроль над Донбасом», — йдеться у повідомленні.

Обстріли українських міст можуть продовжуватися як засіб тиску на президента Володимира Зеленського, щоб він погодився на вимоги Кремля, зокрема, прийняти нейтральний статус України.

Статус столиці залишається відкритим питанням. Зазначається, що така інтерпретація стратегії Путіна не є офіційною оцінкою розвідувального співтовариства, а лише точкою зору деяких офіційних осіб США, які мають доступ до секретної інформації.

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року  президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився.

Російські окупанти вчиняють сотні воєнних злочинів та злочинів проти людяності на території України. Це убивство цивільного населення, обстріли житлових кварталів та об’єктів невійськової інфраструктури, віроломство, мародерство, які є порушеннями Міжнародного гуманітарного права і Римського статуту Міжнародного кримінального суду.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: 

YouTube: https://bit.ly/3vdHSJm

Facebook: https://www.facebook.com/investigator.org.ua/

Telegram: https://t.me/investigatorua

Twitter: https://twitter.com/InvestigatorUa