Окупанти зруйнували в Україні близько 4500 будинків і майже 400 навчальних закладів

Війна

З початку вторгнення російські окупанти знищили в Україні близько 4 500 житлових будинків, близько 100 підприємств, а також близько 400 навчальних закладів і 150 закладів охорони здоров’я.

Про це повідомив міністр розвитку громад і територій України Олексій Чернишов на брифінгу в медіацентрі «Україна».

За його словами, остаточний підрахунок шкоди, яку ворог завдав інфраструктурі країни можна буде зробити після припинення бойових дій і розмінування територій.

Чернишов зазначив, що, за попередніми оцінками, втрати можуть досягати десятків мільярдів доларів і ця сума зростає щодня. Міністр додав, що уряд уже працює над планом відновлення країни.

«Ми вже спростили процедури імпорту будівельної продукції, необхідної для відновлення зруйнованої інфраструктури. Фактично робимо іншу дерегуляцію в цьому напрямку, але для того, щоб починати фізичні роботи з точки зору відновлення, нам потрібно насамперед розмінування територій, очищення об’єктів, які зазнали руйнувань», – повідомив Чернишов.

Чиновник додав, що після експертного обстеження буде визначено, що має бути демонтовано. За його словами, до відновлення українських міст будуть залучатися провідні українські та міжнародні фахівці.

25 березня керівниця Центру аналізу публічних фінансів та публічного управління Київської школи економіки (KSE) Дарина Марчак повідомила, що сума збитків, нанесених інфраструктурі України в ході війни, зросла на $3,5 млрд, і досягла $63 млрд або 1,8 трлн гривень.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився.

Російські окупанти вчиняють сотні воєнних злочинів та злочинів проти людяності на території України. Це убивство цивільного населення, обстріли житлових кварталів та об’єктів невійськової інфраструктури, віроломство, мародерство, які є порушеннями Міжнародного гуманітарного права і Римського статуту Міжнародного кримінального суду.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках:

YouTube: https://bit.ly/3vdHSJm

Facebook: https://www.facebook.com/investigator.org.ua/

Telegram: https://t.me/investigatorua

Twitter: https://twitter.com/InvestigatorUa