Росія під час війни насильно вивезла близько 40 тисяч українців – Верещук

Війна

Російські загарбники вивезли із зон бойових дій в Україні близько 40 тис. українців. Їх вивозять або вглиб окупованих територій, або безпосередньо до Росії.

Про це повідомила міністерка реінтеграції окупованих територій Ірина Верещук.

«Росія створює альтернативну «гуманітарну реальність» і намагається прокласти власні так звані «евакуаційні маршрути» для маріупольців у РФ. Очікувано, що здебільшого містяни не хочуть “рятуватися” на території агресора. Відтак, російські війська насильно вивозять мирних громадян углиб окупованих територій чи у саму Росію. Вже йдеться про десятки тисяч примусово переселених таким чином українців», – заявила Верещук.

За її словами, такими методами загарбники вивезли вже орієнтовно 40 тис. українців. Крім того, міністерка додала, що за подібною схемою окупанти діють і на тимчасово окупованій частині Київщини, намагаючись силоміць вивозити українців до Білорусі.

Водночас вона наголосила на тому, що росіяни всіляко перешкоджають роботі гуманітарних коридорів для евакуації, про які просить Україна.

«Ми постійно й потужно сигналізуємо міжнародній спільноті та інституціям про те, що згадані російські «коридори» є незаконними, не погодженими з нами. Тим паче, що на тій стороні – як під Донецьком, так і Луганськом – примусових переселенців пропускають через спеціальні фільтраційні табори, що порушує Женевську конвенцію. Але Міжнародний комітет Червоного Хреста чомусь навіть вирішив відкрити у Ростові-на-Дону своє представництво – саме для роботи з силоміць депортованими до РФ українцями. Відтак, ми вимагаємо, щоб він сприяв поверненню таких наших громадян», – наголосила Верещук.

Раніше стало відомо, що російські загарбники вивезли з блокадного Маріуполя дітей без батьків і розмістили їх в одній з лікарень окупованого Донецька.

Офіційно Росія вперше заявила про відкриття так званих «гуманітарних коридорів» до РФ ще 7 березня. Таке рішення керівництво країни-агресорки нібито ухвалило після розмови між президентом РФ Володимиром Путіним та президентом Франції Еммануелем Макроном. Після оголошення про плани «евакуювати» українців до Росії Макрон назвав цю ідею моральним і політичним цинізмом. Абсурдною, цинічною та неприйнятною назвала її й Україна.

Ще до початку повномасштабного російського вторгнення в Україну Росія почала депортувати українців з ОРДЛО, також називаючи це «евакуацією». Люди, які опинялись у Росії, розповідали про жахливі умови, з якими зіткнулися після від’їзду.

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року  президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився.

Російські окупанти вчиняють сотні воєнних злочинів та злочинів проти людяності на території України. Це убивство цивільного населення, обстріли житлових кварталів та об’єктів невійськової інфраструктури, віроломство, мародерство, які є порушеннями Міжнародного гуманітарного права і Римського статуту Міжнародного кримінального суду.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: 

YouTube: https://bit.ly/3vdHSJm

Facebook: https://www.facebook.com/investigator.org.ua/

Telegram: https://t.me/investigatorua

Twitter: https://twitter.com/InvestigatorUa