Опромінені російські військові збираються покинути Чорнобиль і Славутич – Енергоатом

Новини
Медичні автобуси з військовими РФ біля центру радіаційної медицини, Гомель

Опромінені російські військові збираються покинути Чорнобильську АЕС та її місто-супутник Славутич.

Про це повідомляє пресслужба НАЕК Енергоатом у Telegram.

«Підтвердилася інформація, що окупанти, які захопили Чорнобильську АЕС та інші об‘єкти у Зоні відчуження, двома колонами вирушили в бік українського кордону з республікою Білорусь. Наміри покинути ЧАЕС загарбники сьогодні зранку озвучували українському персоналу станції. Наразі на станції ще залишається невелика кількість рашистів», – пише пресслужба

Енергоатом також повідомляє, що підтвердилася інформація про фортифікаційні споруди, окопи, які рашисти будували прямо в Рудому лісі – найзабрудненішому в усій Зоні відчуження.

Відзначається, що окупанти отримали значні дози опромінювання й запанікували за перших ознак хвороби: «Серед військових почав назрівати майже бунт, і вони почали збиратися звідти».

Наразі формується для руху в бік Білорусі ще й колона військових РФ, які тримали в облозі місто Славутич.

Крім того, окупанти склали і підписали «Акт прийому та передачі охорони Чорнобильської атомної електростанції».

У цьому акті озброєнні російські військові написали, що персонал станції до них немає претензій і усі ці дні блокади та полону вони їх «охороняли».

У Білорусі до Республіканського науково-практичного центру радіаційної медицини та екології людини, який розташований у Гомелі, регулярно привозять російських військових, які, ймовірно, отримали опромінення у Чорнобильські зоні відчуження на території України.

Голова асоціації чорнобильських туроператорів України Ярослав Ємельяненко вважає, що російські окупанти зазнали радіаційного опромінення, коли окопували свої позиції у Чорнобильській зоні відчуження біля ЧАЕС, зокрема в радіоактивному Рудому лісі.

«Накопалися окопів в Рудому лісі, суки? Тепер живіть із цим залишок свого короткого життя. Є правила поводження з цією територією. Вони обов’язкові для виконання, бо радіація – це фізика, вона працює без урахування статусів чи погонів. За наявності мінімального інтелекту у командування чи солдатів, можна було уникнути цих наслідків. Країна мавп», – написав Ємельяненко у Facebook.

За даними Міноборони США, російські війська починають залишати Чорнобиль, повідомляє AFP з посиланням на джерело у Пентагоні.

«Чорнобиль – це одне з тих місць, де вони починають переміщувати частину своїх військ – йдуть із Чорнобиля до Білорусі. Ми думаємо, що вони йдуть. Але я не можу сказати вам, що вони всі пішли», – розповіло джерело.

Нагадаємо, раніше Генштаб повідомляв, що російські загарбники готують свої позиції у зоні відчуження, біля Чорнобильскої АЕС, яку вони захопили в перший день вторгнення в Україну – 24 лютого.

1 березня у НАЕК «Енергоатом» повідомили, що російські загарбники зазнають значного зовнішнього та внутрішнього опромінення у Чорнобильській зоні відчуження.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року  президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився.

Російські окупанти вчиняють сотні воєнних злочинів та злочинів проти людяності на території України. Це убивство цивільного населення, обстріли житлових кварталів та об’єктів невійськової інфраструктури, віроломство, мародерство, які є порушеннями Міжнародного гуманітарного права і Римського статуту Міжнародного кримінального суду.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: 

YouTube: https://bit.ly/3vdHSJm

Facebook: https://www.facebook.com/investigator.org.ua/

Telegram: https://t.me/investigatorua

Twitter: https://twitter.com/InvestigatorUa