Військові РФ обговорювали вбивства людей у Бучі по радіозв’язку – німецька розвідка

Федеральна розвідувальна служба Німеччини (BND) перехопила радіопереговори російських військових, які обговорюють масові вбивства мирних жителів у місті Буча на Київщині, а окремі повідомлення можуть бути співставлені з конкретними тілами загиблих на фотографіях із цього міста. Радіоповідомлення військових РФ вказують, що бійня в Бучі не була випадковою, а вписується у звичайну тактику чи навіть стратегію Росії.

Тіла вбитих окупантами мешканців Бучі на вулицях міста Фото: Facebook Iryna Gerashchenko

Про це пише 7 квітня німецьке видання Der Spiegel із посиланням на інформацію BND, передає DW.

Розвідслужба має радіоповідомлення, зміст яких співвідноситься з місцезнаходженням тіл убитих цивільних уздовж головної вулиці Бучі. В одному з них військовослужбовець заявив, що він та його товариші застрелили людину на велосипеді. Опублікована в світових ЗМІ фотографія вбитого чоловіка з велосипедом стала одним із найвідоміших свідчень звірств у Бучі.

В іншій розмові чоловік, за даними Der Spiegel, каже, що українських солдатів спочатку допитують, а потім розстрілюють.

Крім того, з цих матеріалів можна зробити висновок, що вирішальну роль у звірствах в Бучі відіграли бойовики приватної військової компанії «Вагнер», які продемонстрували особливу жорстокість ще під час участі у війні в Сирії, йдеться в матеріалі.

Перехоплені BND розмови свідчать, що масові вбивства в Бучі не були ні випадковими діями, ні вчинками окремих солдатів, які втратили контроль, пише німецьке видання.

З набагато більшою ймовірністю матеріали вказують на те, що вбивство мирних жителів стало частиною звичайного способу дій російських військових, а можливо, і частиною їхньої стратегії з метою поширення страху серед цивільного населення та придушення опору, зазначає Der Spiegel. Зокрема, в перехоплених матеріалах солдати обмінюються інформацією про звірства, як про повсякденність.

За даними тижневика, німецька розвідслужба 6 квітня поінформувала про це відповідні парламентські інстанції в Берліні. Того ж дня провели експертизу інших аудіозаписів, локалізація яких є складною, і які дозволяють припускати аналогічні події в інших місцях, пише видання.

Нагадаємо:

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року  президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці.  Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: 

YouTube,  Facebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine