Генасамблея ООН призупинила членство Росії у Раді з прав людини

Генеральна Асамблея ООН на надзвичайному спеціальному засіданні 7 квітня ухвалила резолюцію про тимчасове позбавлення прав Росії в Раді ООН з прав людини (РПЛ) через війну в Україні.

Генеральна Асамблея ООН Фото: Facebook Emine Dzheppar

За це рішення проголосували 93 країни, проти – 24, утрималося 58, передає Укрінформ.

«Проти», крім Росії, віддали свої голоси, зокрема, Білорусь, Китай, Конго, Куба, Північна Корея, Еритрея, Іран, Казахстан, Киргизстан, Сирія, Таджикистан, Узбекистан, Зімбабве.

Для ухвалення рішення потрібно дві третини голосів членів Генасамблеї.

Резолюцію підготували близько двох десятків країн-членів ООН, її співавторами стали близько 50 держав.

Резолюція передбачає, що Російська Федерація до кінця терміну свого членства в РПЛ не зможе голосувати та вносити від свого імені пропозиції щодо проєктів рішень в рамках роботи Ради.

Раніше за позбавлення Росії прав у РПЛ виступали США та низка інших демократичних країн.

Як пояснив Укрінформу постпред України при ООН Сергій Кислиця, повне виключення країни зі складу членів РПЛ не передбачено установчими документах Ради.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба подякував всім державам, які підтримали резолюцію Генасамблеї ООН.

«Щойно було призупинено право Росії на членство в Раді ООН з прав людини. Воєнним злочинцям не місце в органах ООН, які опікуються захистом прав людини. Вдячний усім державам-членам, які підтримали відповідну резолюцію Генеральної асамблеї ООН та обрали правильний бік історії», – написав Кулеба у Twitter.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року  президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці.  Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: 

YouTube,  Facebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine