Війська РФ можуть знову спробувати захопити Київ – Командування Сухопутних військ

Новини
Київ, Майдан Незалежності Фото: Reuters

Після перегрупування військ Росія може повторити спробу наступу на столицю України з метою її захоплення, тому українські захисники вживають всіх заходів для оборони Києва та області.

Про це заявив заступник начальника штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ Олександр Грузевич під час брифінгу в Українському кризовому медіацентрі, повідомляє Суспільне.

За його словами, у ворога було дві стратегічні цілі: вийти на кордони Донецької та Луганської областей та захопити столицю.

«У нього не вдалося ні там, ні там. Зараз він перенацілить свої сили для того, щоб здійснити хоча б одну ціль. Вірогідність того, якщо він буде мати успіх, я в цьому сумніваюсь, то вірогідність того, що буде спроба наступу на Київ все ж є. По тих силах, які залишаються, що одним із варіантів розвитку подій, після перегрупування, буде повторна спроба захопити столицю. Однозначно. Це дозволить ворогу створити свої умови вийти «переможцями», бо зараз Росія, як «загнаний вовк» – тримається тільки на своїй пропаганді», – зазначив Грузевич.

Генерал також додав, що «досить сильне угруповання» ворог залишив на території Білорусі, що теж говорить про можливу атаку на Київ. Водночас, третину російських військ, що наступали з Білорусі, українці вже розбили.

«Третину ми знищили, третину він перекидає на Схід, а третину він залишив у Білорусі. З точки стратегії і тактики, скидати з рахунків, що він повторить свій наступ… Тому що, якщо ми всі сили перекинемо на Схід, щоб його обороняти – у нього можливість «будь ласка, з іншого боку заходь». Але ми на це не купимось. Ми вживаємо усіх заходів задля оборони Києва та області», – наголосив Грузевич.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року  президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці.  Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: 

YouTube,  Facebook, TelegramTwitter