Мінагро допустило до харчових закупівель більше десятка фірм з російськими власниками – Наші Гроші

Новини

До переліку підприємств для забезпечення нагальних потреб функціонування держави в умовах воєнного стану внесено щонайменше 13 компаній, які належать власникам з Росії та Білорусі.

Про це свідчить дослідження Наші Гроші та «Youcontrol».

Міністр агропромисловості Микола Сольський 2 квітня вніс зміни до Переліку. Тепер у ньому 693 компанії (файл пдф), яким дозволено брати участь у закупівлях обласних військових адміністрацій по визначеному переліку продуктів (хліб, батон, борошно, сухарі, сухе печиво, крупи, пластівці, макаронні вироби, яйця, м’ясо птиці, консерви, цукор, олія соняшникова рафінована, сир, згущене молоко, вершкове масло, сіль, м’ясо великої рогатої худоби та свинина).

624ad001cfc79572773297_copy

За даними «Youcontrol», у цьому переліку 13 компаній мають власників з РФ та Білорусі.

«Це не критична кількість. Але є два але. По-перше. Чи прийнятно зараз державі взагалі мати бізнес з роісянами? По-друге. Росіяни є фактично монополістами на українському ринку чаю», – пишуть Наші Гроші.

ТОВ «Орімі Україна»
ТОВ «Компанія Май Україна»
ТзОВ «Птахокомплекс «Губин»
ТОВ «Андрушівський маслосирзавод»
ТОВ «Мошурівський консервний завод»
ТОВ «Гайсинський молокозавод»
ТОВ «Органік-Д» і ТОВ «Нива органік»
ТОВ «Вінницький завод пакувальних виробів «Вінтар»
ТОВ Українсько-болгарське підприємство ТОВ «НАК»
ТОВ «Анастасі Компані ЛТД»
ТОВ «Кривоозерська харчосмакова фабрика»
ТОВ «Сосновський продукт»
ТОВ «Росія»

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року  президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці.  Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: 

YouTube,  Facebook, TelegramTwitter