Зеленський: Ситуація в Маріуполі прямо впливає на позиції України на сході та на переговорах з РФ

Президент Володимир Зеленський наголошує, що ситуація в заблокованому російським військами Маріуполі, який героїчно боронять українські захисники, напряму впливає на те що Україна тримає міцні позиції в зоні проведення Операції об’єднаних сил (ООС) на сході, а також має більш упевнені позиції на переговорах з РФ. Якщо ЗСУ зазнає тут поразки, росіяни можуть покинути переговори і знову захопити вже деокуповані території.

Президент України Володимир Зеленський Фото: president.gov.ua

Про це глава держави сказав в інтерв’ю Associated Press, передає Офіс президента.

«Маріуполь – це серце цієї війни на сьогодні. Воно б’ється, ми воюємо, ми міцні. Якщо воно перестане битися, у нас будуть більш слабкі позиції. Вони (захисники Маріуполя – ред.) – люди, які відтягнули на себе велику кількість ворога. Що міцніша наша позиція в Маріуполі, то міцнішою буде наша позиція на сході держави. І наші позиції будуть більш міцними в ООС», – зазначив Зеленський.

Він наголосив, що такий стан справ створює переваги для України в переговорному процесі з РФ.

«Якщо в нас буде слабка ситуація в усіх цих напрямках, то ми можемо не дочекатися зустрічі, тому що тоді Росія робитиме всі кроки, які можуть призвести знову до повернення навіть у ті місця, які ми зараз деокупували. Вони можуть піти на це. І там уже наша ситуація в перемовинах буде більш слабкою і, може, навіть нецікавою для російської сторони», – сказав президент.

Він переконаний, що українські громадяни сприймуть мир, адже вони хочуть, щоб війна закінчилася на умовах України.

«Я впевнений у тому, що є люди, які щось втратили – кожна сім’я щось втратила. Є люди, які втратили дітей, і я не думаю, що їх задовольнить будь-який мир і на будь-яких умовах і в будь-який час. Тому що це велика рана й велика трагедія – втратити близьких, рідних людей. Але якщо ми говоримо не емоційно, хоча це складно, ми повинні розуміти, що будь-яка війна повинна закінчитися миром або закінчується мільйонами жертв. І все одно навіть там, де мільйони жертв, усе приходить до миру, до закінчення війни», – наголосив Зеленський.

Він зазначив, що в нинішніх умовах треба боротися за життя людей, тому дуже важливо зупинити цю війну. «Емоційно складно. Ніхто не хоче в принципі домовлятися з людьми, які катували цей народ», – зауважив глава держави, однак додав, що не можна втрачати можливості закінчення війни шляхом дипломатичних рішень.

«Ми не можемо собі дозволити вирішувати за мільйони людей, які хочуть зупинити війну й казати: ні, ми не готові говорити, тому що це – вбивці», – наголосив він.

На його думку, якби Україна була членом НАТО, цієї війни можна було б уникнути або принаймні змінити її сценарій. «У нас було б плече близьких сусідів, потужних сусідів. Ми разом могли б воювати. І впевнені, що війни все ж таки не було б», – сказав Зеленський.

Він також зазначив, що Захід запізнився з наданням Україні деяких видів озброєння, яке можна було передати ще до загибелі великої кількості українців, наприклад у тому ж Маріуполі. Водночас, за його словами, деякі європейські лідери вже змінили свою думку й зараз підтримують постачання зброї нашій країні.

«Я це справді бачу. І деякі європейські лідери змінили свою позицію. Але ви бачите ціну цих змін», – резюмував президент.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках:

YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine