Макрон і Ле Пен вийшли у другий тур виборів президента Франції

Новини

Згідно з підрахунком 100% бюлетенів з усіх муніципалітетів, чинний президент Франції Еммануель Макрон посів перше місце в першому турі з 27,6% голосів, випередивши лідерку ультраправої партії «Національне об’єднання» Марін Ле Пен, яка набрала 23,41%.

Про це повідомляє Le Figaro.

На третьому місці – найбільш популярний кандидат серед лівих Жан-Люк Меланшон (партія «Франція нескорена»), який набирає 21,95% голосів.

Далі йдуть Ерік Земмур (партія «Реконкіста») з 7,05% та Валері Пекресс (партія «Республіканці») з 4,79%.

Решта кандидатів набрали ще меншу кількість голосів.

Два лідери першого туру змагатимуться у другому турі виборів 24 квітня.

  • Незадовго до першого туру президентських виборів у Франції Макрон виступив на захист свого рішення вести переговори з колегою Володимиром Путіним перед російським вторгненням в Україну та після його початку. Макрон заявив про «невдячну роль» щодо підтримки діалогу з Кремлем.
  • Макрон зазначив, що провів «години» у розмовах з російським президентом, при цьому «кожна дискусія проходить під знаком цинізму, і це ніколи не приносить задоволення». Водночас, цей діалог він вважає своїм обов’язком, підкреслив він і додав, що не вважає марними переговори з Кремлем. Вони «корисні для підготовки до завтрашнього миру», зазначив Макрон. Виходу з війни в Європі, за його словами, він не бачить до «середини травня».
  • У 2017 році Марін Ле Пен отримала від Росії кредит на 9 млн євро за її публічне і неодноразове схвалення анексії українського Криму.
  • В інтерв’ю російській газеті «Известия» Марін Ле Пен пообіцяла в разі перемоги на виборах визнати окупований Крим частиною Росії. Вона також вважає за необхідне скасувати західні санкції проти РФ.
  • Компанія «Авиазапчасть» в кінці грудня минулого року подала позов до Арбітражного суду Москви до французької партії Марін Ле Пен «Національне об’єднання» («Національний фронт» до червня 2018 року) про повернення 639,7 млн ​​руб боргу. Картка опублікована в базі арбітражних судів, на неї звернули увагу «Открытые медиа».