У школах Криму дітей змушують писати «листи подяки» військовим РФ, які воюють в Україні

У школах окупованого Криму проводять обов'язкові заплановані заходи під назвою «Лист солдату», під час яких дітей змушують писати листи російським військовим, які воюють в Україні.

Про це Кримській правозахисній групі повідомила одна із вчительок кримської школи.

Як зазначається, на написання листів відведено 1 урок у кожному класі. Учням радять писати слова подяки окупантам за те, що вони нібито «охороняють мир та спокій у Криму».

«Кожній школі направлено планові показники написання листів, які відповідають кількості учнів. Додатково у шкільних чатах опитують батьків, якщо хтось із дітей таких листів не писав», – розповіли правозахисники.

Пропагандистські ЗМІ рапортують про успішне проведення акції на півострові. До неї також залучили учасників «Юнармії».

За даними представництва президента України в АРК, на початку березня до кримських шкіл надійшли розроблені російським міністерством освіти методички для вчителів, в яких зазначено, як розповідати школярам про війну з Україною.

«Мета – спотворено і на користь Росії розповісти про події, що відбуваються під час війни в Україні. У шкільних матеріалах спотворюють історію сучасної України на свій лад, називаючи Революцію гідності – «терором», стверджують, що українці відмовилися від окупованих територій ОРДЛО та Криму та активно залякують військами НАТО», – зазначили у представництві.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках:

YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine