Санкції ЄС ускладнили постачання обладнання для 90% хлібопекарень у РФ – Комерсантъ

Санкції ЄС ускладнили постачання обладнання для хлібопекарень у РФ, яки працюють на європейському устаткуванні, ввезення якого було заборонено ЄС. Тому запасів комплектуючих та витратних матеріалів для обладнання у великих виробників вистачить на кілька місяців.

Про це пише Комерсантъ.

Залежність хлібопекарських виробництв у великих містах країни від імпортного обладнання, що насамперед завозиться з країн ЄС, досягає 80-90%, у регіонах – 50-70%, заявив виконавчий директор Національної спілки хлібопечення Рустам Айдієв.

ЄС заборонив ввезення цього обладнання в рамках п’ятого пакету санкцій, ухваленого 8 квітня.

За словами Айдієва, зараз гостро стоїть питання з наявністю витратних матеріалів до обладнання, запасів яких великим компаніям вистачить на кілька місяців.

За його словами, практично неможливо буде замінити різну електроніку та датчики до обладнання. Експерт скептично оцінює подальші перспективи роботи з деякими європейськими постачальниками комплектуючих.

«Мало хто погодиться займатися реекспортом через треті країни, побоюючись вторинних санкцій», – визнав він.

Віце-президент Союзу пекарів і кондитерів РФ Юрій Кацнельсон вважає, що вихід може бути знайдений у паралельному імпорті, який влада РФ легалізувала як контрсанкції. Але це призведе до зростання витрат, які виробники закладуть у вартість кінцевої продукції, вважає експерт.

Висока залежність від європейського обладнання і в ритейлерів та операторів громадського харчування, що розвивають свої міні-пекарні.

«У X5 Group, у якої тільки в мережі «Пятерочка» діє 5,2 тис міні-пекарень, заявили, що вже знайшли нових постачальників печей у Китаї.

Наразі також йде пошук контрагентів у Туреччині та Росії, включаючи продавців витратних матеріалів та комплектуючих до обладнання, заявив представник X5 Group», – пише видання.

Рада ЄС запровадила обмежувальні заходи щодо ще 217 фізичних і 18 юридичних з Росії у відповідь на необґрунтовану і неспровоковану військову агресію Росії проти України. До санкційного списку, зокрема, потрапили російські олігархи Борис Ротенберг та Олег Дерипаска, а також доньки президента РФ Володимира Путіна.

Нагадаємо, 5 квітня глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн повідомила, що Євросоюз має намір застосувати п’ятий пакет санкції проти РФ у відповідь на звірства, вчинені російськими військовими у Бучі.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року  президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці.  Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: 

YouTube,  Facebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine