Відповіддю на спробу «рубльової окупації» півдня України має бути повне охоплення санкціями банківської системи РФ – Зеленський

Західні держави мають відповісти санкціями проти всієї банківської і фінансової системи Росії за спробу запровадження нею рубльової зони на тимчасово окупованих територіях Херсонської та Запорізької областей. Також Захід має запровадити ембарго на постачання нафти з РФ.

Президент України Володимир Зеленський Фото: president.gov.ua

Про це заявив президент України Володимир Зеленський у відеозверненнні.

«Демократичний світ повинен відреагувати й на те, що окупанти роблять на півдні України – в Херсонській та Запорізькій областях. Там будують катівні. Викрадають представників місцевої влади та всіх, кого вважають помітними для місцевих громад. Шантажують учителів. Крадуть гроші, спрямовані на виплату пенсій. Блокують та крадуть гуманітарну допомогу. Доводять людей до голоду», – сказав глава держави.

Він також вказав, що окупанти намагаються відірвати від України Херсонську та Запорізьку області за прикладом так званих «ДНР» і «ЛНР», для чого, «переводять цю територію в рубльову зону та підпорядковують адміністративній машині Росії».

«Все це вимагає більшої швидкості західних держав при підготовці нового потужного санкційного пакету. Відповіддю на спробу «рубльової окупації» Херсонської та Запорізької областей має бути повне охоплення санкціями російської банківської та фінансової систем. Бо вони – це частина окупаційної машини», – наголосив Зеленський.

Також, зазначив він, необхідність запровадження ембарго на постачання нафти з РФ зростає з кожним днем.

«Кожен у США та Європі вже бачить, що Росія відкрито використовує енергоносії для того, щоб дестабілізувати західне суспільство. Російська ставка на хаос на паливних ринках не має спрацювати», – додав президент.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках:

YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine