Країни ЄС закрили порти для російських суден, але залишили шпарину для обходу санкцій

Порти всіх країн Євросоюзу закрили доступ для російських суден. 17 квітня почала діяти директива ЄС про заборону входу до портів суден, що ходять під прапором РФ. Але більшість російських суден реєструють у Белізі чи Панамі, тому під ці санкції не підпадають.

Фото: b-port.com

Про закриття портів Європи для суден за РФ відрапортував керівник Офісу президента України Андрій Єрмак у Telegram.

«Почала діяти директива ЄС про заборону для росіян. Вона стосується всіх суден, зареєстрованих під російським прапором, а також тих, які змінили реєстрацію РФ після 24 лютого», – написав Єрмак.

Водночас він додав, що є певні винятки – обмеження не буде поширюватися на ті судна, що подали сигнал SOS (Mayday). Рішення щодо них ухвалюватимуться індивідуально.

«Ми будемо відстежувати, як саме застосовуються такі винятки і чи не використовує їх РФ для обхідних маневрів проти обмежень», – додав Єрмак.

17 квітня у всіх державах Європейського союзу, які мають морські або річкові порти, почала діяти директива ЄС про заборону входу до портів суден, що ходять під прапором РФ.

П’ятий пакет санкції ЄС містить норму про те, що вхід до морських і річкових портів заборонений для всіх суден, зареєстрованих під російським прапором. Як порахували у Єврокомісії, наразі діє 2873 торгівельних судна з російським прапором, всі вони потраплять під санкції. Зміна формальної реєстрації не допоможе обійти цю санкцію: рішення ЄС поширюється також на усі судна, що позбавилися російського прапора після 24 лютого 2022 року.

Водночас, як зауважує видання ZN.UA, суден із російським прапором одиниці, усі реєструють їх у Белізі чи Панамі, зокрема росіяни. До того ж судами на Європу вони торгують мало.

Тому, щоб санкції мали вагу, потрібна заборона суднозаходу в порти Росії або заборона суднозаходу в усі порти світу суден, що належать росіянам. Інакше всі жорсткі обмеження – це блеф.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках:

YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine