Російський «Газпром» повністю зупинив постачання газу болгарській та польській компаніям

Новини
Газпром
Фото: ТАСС

У російській компанії «Газпром» підтвердили, що з 27 квітня повністю зупинили постачання газу болгарській компанії «Булгаргаз» та польській PGNiG. Раніше обидві компанії відмовилися платити за газ у російських рублях.

За інформацією компанії, «постачання газу призупинено до моменту здійснення оплати у російській валюті».

«Болгарія та Польща є транзитними державами. У разі несанкціонованого відбору російського газу з транзитних обсягів до третіх країн постачання для транзиту буде скорочено на цей обсяг», – додали в «Газпромі».

Болгарська газорозподільна компанія Bulgargaz заявила, що після аналізу було встановлено, що запропонований Росії новий двоетапний порядок сплати за газ у рублях не відповідає чинному контракту і створює значні ризики для Болгарії.

Водночас болгарська сторона повністю виконала свої зобов’язання за чинним контрактом та здійснила всі платежі вчасно.

Володимир Путін доручив з 1 квітня забезпечити проведення платежів за постачання російського газу до «недружніх країн» з конвертацією в рублі.

Тим самим, росія хотіла відповісти на західні санкції за повномасштабне вторгнення рф в Україну.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках:

YouTubeFacebook, TelegramTwitter