Жодних ознак підготовки окупантами квазіреферендуму за «ХерНР» не спостерігається – Сергій Данилов

Новини
Сергей Данилов
Сергій Данилов, виконавчий директор Центру близькосхідних досліджень Фото: investigator.org.ua

Експерти Центру близькосхідних  наразі не виявили жодних ознак підготовки російськими окупантами в Херсонській області так званого «референдуму» щодо створення «ХерНР». Раніше називалося кілька дат можливої імітації волевиявлення, зокрема, й сьогоднішня — 27 квітня. 

Про це в ефірі програми «Питання національної безпеки» з Валентиною Самар повідомив експерт Центру близькосхідних досліджень Сергій Данилов.

«Я постійно шукаю ознаки підготовки «референдуму». Друзі, партнери, колеги, які залишилися в Херсоні, уважно моніторять ситуацію. На даний момент ми можемо сказати, що жодних ознак підготовки «референдуму» немає», — наголосив експерт.

Він нагадав, що російські окупанти вже неодноразово скасовували або відмовлялися від проведення заходів, які самі ж анонсували, — через опір українців та рішучі діями Збройних Сил України. Крім того, за два місяці окупації Херсонщини загарбники виявилися неспроможними створити окупаційні цивільні адміністрації у захоплених населених пунктах, які б могли організувати «референдум». 

«Це пов’язано з опором, який вони зустрічають з боку херсонців і Херсонщини. З неможливістю знайти кадри, бо місцеві ради відмовляються йти хоч на якусь співпрацю. Ну і з грохотом Чорнобаївки (регулярні обстріли ЗСУ техніки на аеродромі в цьому селі – ред.), яка нагадує, що влада їх нетривка», — сказав Сергій Данилов.

  • 10 квітня Генштаб ЗСУ повідомляв, що у місті Нова Каховка російські окупанти використовують потужності місцевих друкарень для підготовки агітаційних матеріалів (брошур, буклетів, плакатів, бланків) для проведення «референдуму».
  • Президент України Володимир Зеленський закликав мешканців Херсонської та Запорізької областей, які опинилися в окупації, не надавати загарбникам свої персональні дані, як росія може використати для фальсифікації так званих «референдумів».