РФ готує провокації в «ПМР» на травневі свята – ГУР

Невизнане Придністров’я продовжують готувати до війни з Україною. На території «ПМР» видрукувано великий наклад газети «Придністров’я», датований 2 травня 2022 року.

Про це повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони України.

Центральний матеріал газети – «Офіційне звернення жителів ПМР до президента РФ Путіна». В тексті висловлюється прохання «залучити збройні сили ПМР в діях армії РФ». Для цього на території самої РФ відкриваються «мобілізаційні пункти» для набору добровольців воювати в армії Придністров’я.Таким чином кремль намагається легалізувати тисячі своїх військових, які здійснюватимуть провокації з території «ПМР».

За даними української розвідки, газета містить низку агітаційних матеріалів про «криваві теракти, які звалились на придністровців на травневі свята, десятки вбитих, включаючи дітей, старих та жінок». Оскільки газета надрукована ще напередодні свят, існує небезпека, що кремлівська влада планує вчинити низку актів залякування серед місцевого населення, відповідальність за які традиційно покладе на «Україну і колективний Захід».

«Тексти газети переповнені кремлівськими штампами: «Можливості уникнути великої війни у придністровців більше немає. Київ і його натівські куратори вже винесли свій вирок, вже узгодили всі свої дії з Кишиневом і Бухарестом». Всі сподівання автори газети пов’язують з «протидією братської Росії». Іноземних громадян закликають вступати у збройні сили ПМР. Зокрема, на території РФ: «Окрім рф мобілізаційні пункти розвертаються в ЛНР, ДНР, Абхазії та САР. Окрім цього вступити в лави нашої армії можуть громадяни інших країн. Для цього їм достатньо приїхати в країни де є такі мобілізаційні пункти», – йдеться у повідомленні ГУР МО.

Такими діями керівництво РФ може готувати новий плацдарм агресії проти України та підґрунтя для «офіційної» окупації частини території незалежної Молдови.

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках:

YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine