В Криму окупанти затримали громадянську журналістку Ірину Данилович

Новини
Ірина Данилович Фото: facebook.com/ppu.gov.ua

В окупованому Криму російські силовики затримали у Феодосії громадянську журналістку, медика Ірину Данилович, яка висвітлює проблеми системи охорони здоров’я. Її обвинувачують у нібито «зв’язках з іноземною державою».

Про це повідомляє представництво президента України в Автономній Республіці Крим.

«Як стало відомо Представництву, окупаційні силовики заарештували громадянську журналістку Ірину Данилович. 29 квітня в її будинку було проведено обшук, а її саму затримали по дорозі з Коктебелю в Феодосію, коли та їхала з роботи. За повідомленням родичів журналістки, під час обшуку було вилучено телефон та ноутбук. Копію так званої ухвали силовики не залишили. За словами близьких, в документі йшлося про «зв’язки з іноземною державою» та про арешт на 10 діб», – йдеться у повідомленні.

Як зазначили у відомстві, Ірина Данилович як медик вела соціальні мережі та колонки з питань захисту прав медиків та проблем у сфері охорони здоров’я в Криму.

«Вимагаємо від російської федерації негайно припинити переслідування громадянських журналістів і блогерів в тимчасово окупованому Криму за висвітлення проблемних питань тимчасово окупованої території. Закликаємо міжнародну спільноту посилити політико-дипломатичний тиск на рф у зв’язку продовженням системних політично мотивованих переслідувань громадянських журналістів і блоґерів у зв’язку з їх громадською діяльністю», – заявили у представництві президента.

Нагадаємо:

  • На території тимчасово окупованого Криму 8 років продовжується переслідування громадських активістів та журналістів. За останні роки до початку широкомасштабного вторгнення рф в Україну на півострові було ув’язнено 13 журналістів. Це кримськотатарські громадянські журналісти Осман Аріфмеметов, Марлен (Сулейман) Асанов, Асан Ахтемов, Ремзі Бекіров, Тимур Ібрагімов, Сервер Мустафаєв, Сейран Салієв, Амет Сулейманов, Руслан Сулейманов та Рустем Шейхалієв, журналісти Олексій Бессарабов, Владислав Єсипенко, а також Наріман Джелялов, перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, в минулому журналіст.