В Іспанії затримано проросійського блогера Шарія, СБУ підозрює його у державній зраді

В Іспанії затримали проросійського блогера Анатолія Шарія, якого СБУ підозрює у державній зраді. Це стало можливим завдяки тісній взаємодії Служби безпеки України з Офісом генерального прокурора, міжнародними партнерами та у результаті багаторівневої спецоперації українських правоохоронців.

Шарий

Анатолій Шарій Фото: Facebook

Про це повідомляють у СБУ.

«Це затримання – чергове свідчення того, що кожен зрадник України рано чи пізно отримає заслужене покарання, це є невідворотним», – йдеться у повідомленні.

Українська спецслужба підозрює Шарія у вчиненні злочинів, передбачених двома статтями Кримінального кодексу України:

– ст. 111 (Державна зрада)
– ст. 161 (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками).

На переконання слідчих СБУ, він здійснював протиправну діяльність на шкоду національній безпеці України в інформаційній сфері. Є підстави вважати, що Шарій діяв на замовлення іноземних структур.

Докази слідства підтверджені низкою експертних досліджень, які встановили, що в інтерв’ю та виступах Шарія наявні факти його підривної діяльності проти України.

Нагадаємо:

  • 16 лютого 2021 року Служба безпеки України повідомила Анатолію Шарію, який проживає в Іспанії, про підозру за статтями про державну зраду і порушення рівноправності громадян.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine