Воєнні злочини у Бучі вчиняли Росгвардія, псковські десантники і кадирівці – розслідування Reuters

Новини
Тіла вбитих окупантами мешканців Бучі на вулицях міста Фото: Twitter Михайло Подоляк

Під час окупації російськими військами Бучі на Київщині у місті діяв підрозділ Росгвардії «Вітязь», 76-та гвардійська десантно-штурмова дивізія з Пскова та кадирівці. Саме ці підрозділи, ймовірно, і вчиняли воєнні злочини стосовно мешканців Бучі.

Про це йдеться у розслідуванні агентства Reuters.

Упродовж трьох тижнів після звільнення Бучі українськими військовими журналісти-розслідувачі опитали понад 90 місцевих жителів Бучі, вивчили надані ними фото, відео, документи і особисті речі, які російські окупанти залишили в місті.

Про те, що в окупованій Бучі перебували військовослужбовці російських сил безпеки «Вітязь», свідчить знайдений там документ, що підтверджує особу. «Вітязь» перебуває під командуванням Росгвардії. Керівник цього підрозділу Віктор Золотов є колишнім охоронцем Володимира Путіна і підпорядковується безпосередньо президентурРосії.

Про присутність у місті 76-ї десантно-штурмової дивізії зі Пскова свідчить «любовний лист», який місцевий житель знайшов у своєму будинку вже після повернення до Бучі. Лист, написаний від руки, був адресований солдату Олександру Логвиненку, якого журналісти пізніше розпізнали як десантника з Пскова. Сусідній будинок, за словами місцевого жителя, займала та ж сама група російських солдатів.

Журналісти також з’ясували, що в Бучі перебували щонайменше три підрозділи з Чечні, підпорядковані Рамзану Кадирову.

Також журналісти виявили ще один доказ, який спростовує твердження російських пропагандистів про те, що «Бучанська різанина» – це українська провокація. Вони віднайшли супутникові знімки, які доводять, що створення братської могили в Бучі на території храму Андрія Первозванного та Всіх Святих почалося ще 10 березня. І судячи зі знімків, тіла вбитих мирних мешканців Бучі з’явилися, коли місто було під окупацією російських військ.

Нагадаємо:

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках:

YouTubeFacebook, TelegramTwitter