Окупанти роз’яснили чинні правила перетину адмінкордону з Кримом

Новини
Фото: «пограничное управление ФСБ рф по Республике Крым»

Окупанти роз’яснили чинні правила перетину адмінкордону між Херсонською областю та Кримом, який вони називають «державним кордоном росії». Стверджується, що російські автомобільні пункти пропуску працюють у штатному режимі, припинення пропуску на півострів людей та транспорту з території України не планується.

Про це повідомили у «прикордонному управлінні ФСБ у Криму», передає пропагандистський ресурс «РИА Новости Крым».

«Щодня та цілодобово функціонують автомобільні пункти пропуску через державний кордон російської федерації Джанкой, Армянськ та Перекоп. Усі пункти пропуску працюють у штатному режимі. Припинення пропуску через державний кордон рф осіб, транспортних засобів, вантажів, продуктів і тварин не планується», – йдеться в повідомленні.

Як стверджується, громадяни України можуть в’їжджати до окупованого Криму та виїжджати за наявності таких документів: внутрішній паспорт або закордонний паспорт громадянина України, паспорт громадянина України у вигляді пластикової картки, а також свідоцтво про народження для дітей до 16 років за умови супроводження їх батьками або іншими законними представниками.

Право на супровід неповнолітніх громадян України підтверджується нотаріально оформленою згодою батьків. При цьому згоди, оформлені в Україні, а також у так званих «ДНР» і «ЛНР» визнаються російською федерацією. При цьому жодних документів на підтвердження мети в’їзду не потрібно.

Також у «кримському прикордонному управлінні ФСБ» заявили, що за відсутності документів взагалі, або за наявності пошкоджених документів, які дійсними вже не визнаються, «іноземці, які в’їжджають, мають право на надання притулку в росії». Для цього потрібно подати відповідну заяву, ця робота постійно проводиться у пунктах пропуску Армянськ, Джанкой та Перекоп.

Крім того, громадяни України можуть прибути до Криму і за простроченими документами, проте право перебування на півострові у них не перевищує 15 днів з моменту перетину «кордону».

Нагадаємо, російські пункти пропуску «Армянськ», «Перекоп» та «Джанкой» розташовані на адмінкордоні з окупованим Кримом відповідно навпроти українських контрольних пунктів в’їзду-виїзду «Каланчак», «Чаплинка» та «Чонгар», які були повністю зруйновані 24 лютого військами РФ під час вторгнення в Україну.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках:

YouTubeFacebook, TelegramTwitter