путін недооцінив опір України, це призвело до непосильних втрат військ рф – розвідка Британії

Британська розвідка вважає, що саме недооцінка росією українського опору і понесені через це втрати військ рф не дозволили Володімиру Путіну оголосити про військові успіхи своєї армії в Україні на параді Перемоги 9 травня.

Путина

Володимир Путін на Червоній площі у Москві 09.05.2022 Фото: AFP

Про це повідомляє в щоденному огляді Міністерство оборони Великої Британії.

«Недооцінка росією опору України та її очікування втілення «найкращого сценарію» – призвели до очевидних оперативних невдач. Це не дало президенту Путіну заявити про значний військовий успіх в Україні на параді Перемоги 9 травня», – йдеться в повідомленні.

Як вважає британська розвідка, план вторгнення росії в Україну, швидше за все, був заснований на помилковому припущенні, що армія рф зустріне обмежений опір з боку суспільства та Збройних Сил України і зможе швидко оточити ключові міста.

Як зазначається, це припущення змусило російські війська спробувати провести початковий етап операції з легким підходом, призначеним для досягнення швидкої перемоги з мінімальними втратами.

«Цей прорахунок призвів до непосильних втрат і подальшого зниження оперативної спрямованості росії», – йдеться в огляді.

Як повідомлялось, попри очікування, 9 травня президент росії Володимир Путін на параді в Москві під час своєї промови не оголосив війну Україні. Також нічого не сказав про можливу загальну російську мобілізацію.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках:

YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine