На розмінування України може знадобитись 5-10 років – ДСНС

Міжнародний досвід свідчить, що розмінування українських територій може тривати від 5 до 10 років. Найбільш забрудненими вибухонебезпечними предметами є території Київської, Чернігівської, Харківської, Сумської, Миколаївської, Запорізької, Дніпропетровської, Донецької і Луганської областей.

Фото: dsns.gov.ua

Про це повідомив начальник управління організації піротехнічних робіт та гуманітарного розмінування ДСНС України Олег Бондар на брифінгу, передає Укрінформ.

«Виходячи з міжнародного досвіду, розмінування може тривати від 5 до 10 років», – сказав Бондар.

За його словами, одним із найбільших негативних наслідків вторгнення на територію України російських військ стало масштабне забруднення територій та населених пунктів вибухонебезпечними предметами, зокрема тими, застосування яких заборонене міжнародними конвенціями.

Бондар уточнив, що ворог застосовує дистанційні системи мінування, цинічно встановлює некеровані мінні загородження на території населених пунктів і залишає після себе велику кількість особливо небезпечних спеціально встановлених вибухових пристроїв, які несуть смертельну небезпеку і загрозу мирному населенню.

«Ці міни та боєприпаси виявлялися на територіях Київської, Чернігівської, Харківської, Сумської, Миколаївської, Запорізької, Дніпропетровської, Донецької і Луганської областей. Загальна кількість різноманітних мін, касетних елементів та спеціально встановлених вибухових пристроїв становить близько 10% від усіх виявлених і знешкоджених вибухонебезпечних предметів», – додав він.

Як зазначив Бондар, ДСНС з метою убезпечення цивільного населення активізувала роботу з навчання населення щодо ризиків у разі виявлення вибухонебезпечних предметів; на постійній основі проводиться інформаційна роз’яснювальна робота з громадянами.

За інформацією представника ДСНС, після звільнення нашими ЗСУ українських міст і сіл здійснюються першочергові заходи, зокрема, це й обстеження населених пунктів, автодоріг і споруд, убезпечення роботи аварійно-відновлювальних бригад на лініях електромереж, газо- та водогонах.

«Наразі виконання цих заходів дозволило нам розпочати поетапний процес обстеження та розмінування сільгоспугідь. Ми докладаємо максимальних зусиль, щоб надати можливість агропідприємствам здійснювати весняну посівну кампанію», – сказав Бондар.

Фото: dsns.gov.ua

Він додав, що в Україні щоденно піротехніки Державної служби України з надзвичайних ситуацій вилучають від 2 до 5 тисяч вибухонебезпечних предметів.

«Наразі основні зусилля ДСНС зосереджені на обстеженні звільнених територій Київської, Чернігівської та Сумської областей, а також – на ліквідації наслідків постійних обстрілів населених пунктів Харківської, Запорізької, Миколаївської, Дніпропетровської, Донецької та Луганської областей. Щодня наші піротехніки в середньому вилучають від 2 до 5 тисяч вибухонебезпечних предметів», – наголосив представник ДСНС.

За його словами, після вторгнення рф обсяги робіт із розмінування територій України зросли майже в десять разів. «У порівнянні з періодом до широкомасштабного вторгнення рф обсяги робіт з розмінування територій нашої держави зросли майже у десять разів. Усього з початку повномасштабної війни ДСНС було обстежено близько 20 тисяч гектарів території, вилучено та знешкоджено більш як 103 тисяч мін і боєприпасів, з яких майже 2 тисячі авіабомб різного калібру», – поінформував Бондар.

На запитання про використання загарбниками заборонених боєприпасів, які рятувальникам доводилося вилучати, представник ДСНС відповів, що таких випадків дуже багато. «Застосовуються реактивні системи з касетними елементами, які несуть дуже велику загрозу для цивільного населення», – уточнив Бондар.

Він додав, що світова спільнота не залишає Україну наодинці з викликами, які постали перед нашою державою внаслідок забруднення населених пунктів і територій вибухонебезпечними предметами. Уже багато країн відгукнулися на наші звернення та готові залучити свої команди до розмінування української землі.

Також, як зазначив Бондар, ДСНС активно співпрацює і з іноземними організаціями у сфері розмінування. «Уже розгортається діяльність операційних команд Данської ради у справах біженців. ДСНС надає всіляку підтримку цій організації, розпочаті практичні заходи з розмінування територій нашої держави», – резюмував він.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках:

YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine