Після контрнаступу ЗСУ росія зазнала важких втрат і виводить сили з Харківщини – розвідка Британії

Збройні сили України продовжують успішний контрнаступ на північ від Харкова. Після важких втрат росія виводить свої військові підрозділи з Харківщині для реорганізації та поповнення своїх сил.

Фото: ТАСС

Про це йдеться у щоденному звіті британської розвідки, повідомляє Міністерство оборони Великої Британії.

«Українські військові продовжують контратаки на північ від Харкова, відбиваючи кілька міст і сіл у напрямку російського кордону. Через надання росією пріоритету операціям на Донбасі її підрозділи, розгорнуті в Харківській області, залишилися вразливими для мобільних і високомотивованих українських контратакуючих сил», – йдеться у повідомленні.

За даними британської розвідки, виведені з Харківської області підрозділи рф після посилення, ймовірно, будуть розгорнуті на східному березі річки Сіверський Донець, сформувавши блокуючі сили для захисту західного флангу зосередження основних сил росії та основних шляхів постачання операцій в районі Ізюма.

«Виведення російських військ із Харківської області є мовчазним визнанням нездатності росії захопити ключові українські міста, де очікувався обмежений опір населення», – наголосили в розвідці Британії.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках:

YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine