рф має вивести війська з територій, окупованих після 24 лютого, це був би перший зрозумілий крок – Зеленський

Мир для України - це повага з боку росії до суверенітету та територіальної цілісності України, традицій і народу, мови й людей, суспільства та незалежності.

Про це президент України Володимир Зеленський заявив у інтерв’ю італійському телеканалу Rai 1.

«Поваги до суверенітету, до територіальної цілісності, традицій, народу, мови. Поваги до людей, суспільства і до незалежності нашої держави. Я зараз сказав банальні речі, але саме всі ці звичайні нормальні речі порушила РФ. І для цього потрібно їх відновити – вивести свої війська з нашої землі. Наших військ на території РФ немає. Вивести війська, деокупувати наші домівки, я вже не говорю про те, що треба повернути все награбоване зі звичайних домівок», – зазначив Зеленський, відповідаючи на запитання, кого миру хоче Україна.

«В перемовинах ми готові говорити – принаймні вийдіть з тієї території, яку ви окупували, починаючи з 24 числа. Так, ви будете на деяких наших тимчасово окупованих територіях продовжувати стояти, на жаль, але це перший зрозумілий крок, щоб про щось говорити, давайте це зробимо. Ми не чуємо відповіді на це питання», – зауважив глава держави.

«Але ми не зможемо повернути людей, дітей, і за це пробачення немає», – додає він.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках:

YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine