В Україні російський військовий Вадим Шишимарін засуджений до довічного ув’язнення за вбивство цивільного

В Україні російський військовий Вадим Шишимарін засуджений до довічного ув'язнення за вбивство цивільного на Сумщині. 23 травня рішення виніс Солом’янський суд Києва.

Під час винесення вироку суддя зазначив, що суд врахував те, що Шишимарін співпрацював зі слідством, однак вказав й на низку обтяжувальних обставин, зокрема, похилий вік вбитого військовим українця.

«Суд ухвалив Шишимаріна Вадима Євгенійовича, 17.10.2000 року народження визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 438 Кримінального кодексу України, та призначити йому покарання у вигляді довічного позбавлення волі», — заявив суддя.

Відбуття покарання Шишимаріним враховується із 1 березня 2022 року. Вирок може бути оскаржений протягом 30 днів.

Захист росіянина заявив, що оскаржуватиме рішення суду.

«Для того, щоб звертатись до Європейського суду з прав людини, по-перше, потрібно, вичерпати всі засоби оскарження в національних судах. В нас крім апеляційного суду є ще суд касаційної інстанції», — зазначив у коментарі журналістам адвокат Віктор Овсянников.

Росіянину була інкримінована стаття 438 Кримінального кодексу «Порушення правил та звичаїв війни». Санкція статті передбачає від десяти до п’ятнадцяти років позбавлення волі або довічне ув’язнення.

Шишимарін повністю визнав свою провину. Сторона обвинувачення просила для росіянина довічне ув’язнення, водночас адвокат військового наполягав на зміні кваліфікації справи, адже Шишимарін виконував наказ старшого за званням.

Шишимаріну надали безоплатного українського адвоката.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках:

YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine