ЗСУ під силу звільнити від російських окупантів Херсон – Марченко

Генерал-майор Дмитро Марченко, який командував обороною Миколаєва на початку повномасштабної військової агресії рф заявив, що ЗСУ під силу звільнити від окупантів Херсон і селище Снігурівка Миколаївської області.

«Коли вони наступали з коліс, тоді простіше було чинити опір, воювати, а коли вони вже починають обладнати позиції, це вже називається позиційна оборона. Для того, щоб нам вибити ворога – про це говорять всі книжки, всі історії боїв – треба мати сили й засоби один до трьох. Якщо там зарита рота, нам потрібно туди висувати мінімум батальйон для того, щоб мати хоча б якусь перевагу», – сказав Марченко в інтерв’ю Николаевским вестям.

За його словами, «якщо в перші дні війни російські військові виходили на дороги і ЗСУ їх успішно там лупили, вони потім зрозуміли – заходять в село, все, в село ми не стріляємо, тому що там наші люди».

«Був навіть такий випадок: голова ОТГ подзвонив, сказав:«Все, там людей немає, там купа танків, можете зносити з лиця землі це село». Потім, як виявилося, його просто взяли в полон і змусили зателефонувати. Всіх людей, які сиділи в підвалах, росіяни повиганяли наверх, самі поховалися в підвалах», – розповів він.

«У нас принципово – якщо в селі 3-4 сім’ї, ми по селу не б’ємо. Це ускладнювало наш опір і порядок ведення бойових дій, дуже сильно ускладнювало, але це наші принципи», – додав генерал.

На окупованих територіях Херсонської та Запорізької областей росіяни створили 19 «комендатур».

Керувати загонами так званої «поліції» на Херсонщині окупанти призначили колишнього начальника главку МВС у Черкаській області Володимира Ліпандіна, який під час Революції Гідності наказував затримувати учасників «Євромайдану». Після звільнення з посад він втік до окупованого Криму і з 24 червня 2014 року був оголошений у розшук Службою безпеки України.

Детальніше про тих, хто вже приєднався до російських загарбників, допомагає їм роззброювати цивільне населення окупованих міст та проводити фільтраційні заходи — у матеріалі «Поліцаї» на захопленій території півдня України».

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент рф Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках:

YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine