Путін вже хоче давати «громадянство рф» мешканцям окупованих територій Херсонської та Запорізької областей

Президент рф Володимир Путін підписав указ про «спрощений прийом у громадянство росії» мешканців окупованих територій Херсонської та Запорізької областей України.

Новим указом Путіна внесено зміни до тексту документа, яким у квітні 2019 року російська влада спростила отримання російського громадянства для жителів окупованих районів Донецької та Луганської областей.

До окупованих регіонів Донеччини та Луганщини додались Херсонщина та окуповані частини Запорізької області.

Передбачено, що заяви про отримання громадянства від жителів цих територій розглядаються не довше трьох місяців.

Читайте також: Російське громадянство та герб часів Російської імперії. Що окупанти готують мешканцям Херсонщини

 

11 травня колаборанти тимчасово захопленої військовими рф Херсонщини заявили, що планують звернутися до Володимира Путіна з проханням «приєднати регіон до росії».

Читайте також: «Хто та як просуває ідеї «русского мира» у Херсоні»

Відомий херсонський громадський діяч і політолог Дементій Бєлий в ефірі програми «Питання національної безпеки» (проєкт Центру журналістських розслідувань) заявив, що за майже три місяці окупації росія не приєднала Херсонську область і не створила так звану «ХерНР». Водночас херсонських аграріїв уже зобов’язують «реєструватись» в російських податкових органах, платити податки рф і поставляти продукцію на підсанкційний кримський півострів. Не маючи чітких планів щодо майбутнього захопленого півдня, окупанти поспішають награбувати і вивезти якнайбільше. При цьому соціальне забезпечення мешканців регіону продовжує здійснювати уряд України, бо правовий режим тимчасово окупованої території законодавчо досі не встановлений.  Між тим, за Міжнародним гуманітарним правом, життєзабезпечення окупованих територій — обов’язок країни-окупанта.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент рф Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках:

YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine