Окупанти в Запорізької області заявили про створення єдиного «університету»

Новини

На окупованій території Запорізької області колаборанти перейшли до «реформування» системи вищої освіти. Усі виші, розташовані на тимчасово непідконтрольних Україні територіях області, окупанти збираються об’єднати в один. Така схема була реалізована на ТОТ АР Крим, при цьому дипломи захоплених рф кримських вишів та документи інших навчальних закладів  не визнаються ніде в світі, окрім рф. 

Про це заявив так званий «голова військово-цивільної адміністрації» Запорізької області Євген Балицький, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

«Сьогодні підписане розпорядження про створення Мелітопольського Державного університету. Це буде досить велика структура, створена на базі вишів Запорізької області… Це дозволить адаптувати систему вишу під російську федерацію», – заявив Є.Балицький.

Євген Балицький (справа) на проведеній окупантами акції «Бессмертный полк» у Мелітополі, 09.05.2022

Об’єднувати планують Мелітопольський державний педагогічний університет (МДПУ), Таврійський державний агротехнологічний університет (ТДАУ), Класичний приватний університет, Бердянський державний педагогічний університет.

Відомо, що «ректором» об’єднаного вишу став Андрій Чуйков. Він до 2014 року працював у Харківському національному університеті внутрішніх справ, а став відомий після публічної відмови від посвідчення прямо під час мітингу антимайдану. 

Пропагандистським виданням окупантів Чуйков повідомив, що вже цьогорічні випускники отримають «диплом престижного московського вуза».

Андрій Чуйков

При цьому МДПУ і ТДАТУ наразі перерєстровані в Запоріжжі. Педагогічний вуз на базі Хортицької академії, а Таврійський ДАТУ – на базі Запорізького національного університету.

Ректори обох вузів звернулися до студентів і викладачів з роз’ясненям, що навчання продовжується дистанційно за українським програмами. Випускники отримують українські дипломи, а викладачі, які не співпрацюють з окупантами, продовжать отримувати заробітну плату.

Водночас студенти і співробітники за потреби можуть забрати оригінали документів (трудових книжок, атестатів, тощо) з канцелярії вишу в Мелітополі. Це ніяк не вплине на подальше навчання/роботу в університетах.

Фактично, дії окупантів та їхніх намісників у Запорізькій області зводяться до захоплення майна вишів, які продовжують працювати за юридичними адресами на вільній території України. 

Матеріал підготовлено в рамках проекту ГО «Інформаційний прес-центр» за підтримки Інституту висвітлення війни та миру (IWPR) в Україні.