Верещук радить мешканцям окупованих територій не брати паспорти рф і виїжджати на підконтрольні території

Новини
Ірина Верещук, віцепрем'єрка - міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Фото: president.gov.ua

Віцепрем’єрка – міністерка з питань реінтеграції окупованих територій України Ірина Верещук наголошує, що війна, можливо, буде довшою, ніж очікували і тому радить громадянам, які мешкають на тимчасово окупованих рф територіях, виїжджати на підконтрольні українському уряду території. Якщо ж такої можливості немає і люди вимушені залишатись під окупацією, то Верещук радить їм не брати російський паспорт, оскільки це принесе більше проблем, ніж вигоди.

Про це Верещук написала у Facebook.

«Ця війна, можливо, буде довшою, ніж очікували. Землю свою ми не віддамо. Ми за неї воюємо та ми її відвоюємо. Тому, можливо, ця війна буде кривавішою, ніж ми уявляли. Після 24 лютого життя всіх українців змінилося. Особливо це стосується тих, хто зараз мешкає на тимчасово окупованих територіях. Їм зараз дуже непросто. Багато хто з них зараз має приймати важкі доленосні рішення для себе та своїх сімей», – зазначила віцепрем’єрка.

В зв’язку з цим, вказала вона, перед мешканцями окупованих територій постають два основні питання: чи залишатися жити під тимчасовою окупацією і якщо залишатися, то чи брати російський паспорт?

«Не заглиблюючись в юридичні, політичні та моральні питання, як міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, раджу наступне: 1) Переїжджати на підконтрольну територію. Знаю, що це непросто, але знаходьте шляхи та можливості. Бо, зрештою, йдеться про вашу безпеку й долю вашу та ваших дітей. 2) Не брати російський паспорт. Знаю, що це може бути непросто, але в довгостроковій перспективі російське громадянство створить вам більше проблем, ніж вигоди», – наголосила Верещук.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент рф Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках:

YouTubeFacebook, TelegramTwitter