рф хоче застосувати в Україні «сирійський досвід» і повністю відрізати країну від морів – Генштаб ЗСУ

Найближчим часом рф застосовуватиме в Україні так званий «сирійський досвід», зокрема очікується нарощування інтенсивності застосування авіації та завдання ракетних ударів як по позиціях українських військ, так і цивільним та логістичним об'єктам на всій території України. Подальшою метою рф є оточення та знищення групування Об'єднаних сил, створення стійкого сухопутного коридору з Ростовською областю рф до тимчасово окупованої території АР Крим і надалі - до Придністров'я та, як результат, позбавлення України виходу до Чорного та Азовського морів.

Алексей Громов

Олексій Громов, заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ Фото: Ukrinform TV

Про це заявив заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу Збройних Сил України Олексій Громов.

«Судячи з розвитку ситуації та характеру діяльності групувань противника в операційних районах найближчим часом пріоритетними завданнями для противника будуть: нарощування інтенсивності застосування авіації та завдання ракетних ударів як по позиціях наших військ, так і по цивільних та логістичних об’єктах на всій території України, продовження тотального знищення цивільної інфраструктури та мирного населення, насамперед за рахунок завдання ракетно-авіаційних ударів. Це так званий сирійський досвід», – пояснив він.

З початку бойових дій Росія здійснила 5722 літакові вильоти оперативно-тактичної авіації та 551 пуск крилатих ракет типу «Іскандер» та «Калібр», заявив Громов.

«З них лише з території Республіки Білорусь було здійснено 1211 літако-вильотів, понад 20% загальної кількості, та 61 пуск крилатих ракет типу «Іскандер» з метою ураження об’єктів критичної інфраструктури України», – сказав він.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках:

YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine