СБУ арештувала активи одного з найбільших виробників бетоноконструкцій: фінансування «ЛДНР», будівництво житла для ФСБ і збройних сил рф

Новини
СБУ

СБУ арештувала активи одного з найбільших виробників бетоноконструкцій. За даними СБУ, кінцевими бенефіціарами компанії є російські бізнесмени, причетні до фінансування «ЛДНР», компанія причетна до будівництва житла для співробітників ФСБ і збройних сил рф.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

«За ініціативи СБУ арештовано активи компанії, якою володіли особи з оточення путіна. Мова йде про одного з найбільших виробників бетоноконструкцій, який постачав продукцію як в Україну, так і за кордон. Служба безпеки встановила, що кінцевими бенефіціарами компанії є російські бізнесмени, причетні до фінансування т. зв. «ЛДНР», – зазначили в спецслужбі.

«Один із них навіть належить до найближчого оточення президента рф та є спонсором передвиборчої кампанії партії «єдина росія». До того ж – будує житло для співробітників фсб і збройних сил рф. Щоб уникнути міжнародних санкцій та постачати товар на тимчасово окуповані території України, керівництво компанії здійснило ребрендинг торгової марки. Втім, завдяки реакції СБУ, на це підприємство накладено арешт», – йдеться в повідомленні.

За рішенням суду арештовано активів на понад 2 млрд. грн:

  • – 100% корпоративних прав у вигляді статутного капіталу на понад 437 млн грн;
  • – рухоме та нерухоме майно підприємства орієнтовною вартістю 1,5 млрд грн;
  • – 9 банківських рахунків, де наявні загалом понад 104 млн грн.

Це зроблено у межах кримінального провадження за ч. 2 ст. 110-2 (фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України), ч. 2 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

Рішенням суду арештоване майно передається в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА).

За даними джерела УП, йдеться про компанію «Аерок», яка підпорядковується російському олігарху Андрію Молчанову.