Україна поступається росії у війні артилерії, тому потрібна західна зброя – Скібіцький

Новини
Вадим Скібіцький, представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України фото: Укринформ

Війна в Україні здебільшого артилерійська, у зв’язку з чим Україна програє Росії на передовій та потребує більше зброї із Заходу. Україна використовує від 5000 до 6000 артилерійських снарядів на день і вже майже витратила всі свої артилерійські боєприпаси. Наразі українські захисники використовують стандартні снаряди НАТО калібру 155.

Про це The Guardian заявив заступник голови військової розвідки Вадим Скібіцький.

«Зараз це артилерійська війна, і ми програємо з погляду артилерії. Нині все залежить від того, що нам дає (Захід – ред.). Україна має одну артилерійську установку на 10-15 російських артилерійських установок. Наші західні партнери віддали нам близько 10% того, що вони мають. Європа також постачає снаряди меншого калібру, але в міру того, як у Європі вони закінчуються, їхня кількість стає меншою», – заявив він.

Представник розвідки наголосив на необхідності поставок Заходом Україні ракетних комплексів дальньої дії для знищення російських артилерійських гармат здалеку.

За даними видання, Україна має намір просити у Заходу перелік озброєння та оборонного обладнання на зустрічі контактної групи з НАТО у Брюсселі 15 червня.

Скібіцький вважає, що найближчим часом війна залишиться переважно артилерійською, а кількість ракетних обстрілів з боку Росії залишиться на нинішньому рівні – по 10-14 пусків на день.

Представник української розвідки зазначив, що останнім часом РФ завдає набагато менше ракетних ударів та використовує старі радянські ракети 1970-х років Х-22 – це свідчить про те, що в Росії закінчуються такі боєприпаси. За його підрахунками, окупанти вже витратили близько 60% своїх запасів ракет. А швидко виробляти нові Росія не може через санкції.

Скібіцький також розповів, що наразі Росія для завдання ударів по Україні використовує дальні бомбардувальники, які можуть досягти будь-якої точки України, не виходячи з повітряного простору РФ.

Щодо трьох ліній фронту – то більша частина російських сил зараз перебуває в районі Донбасу та намагається вийти на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей.

На північному сході України, в районі Харкова, російські сили, за словами Скібіцького, зосередили свої зусилля на обороні після успішного контрнаступу українських захисників.

Водночас у Запорізькій та Херсонській областях, які Росія майже повністю окупувала, російські війська окопуються та вибудовують подвійні, іноді потрійні лінії оборони. За словами Скібіцького, тепер буде важче відбити ці території назад – і саме тому Україні потрібна зброя.

Представник розвідки наголосив – якщо росіяни досягнуть успіху на Донбасі, вони можуть використати ці території для нового наступу на Одесу, Запоріжжя та Дніпро, бо мета Путіна «вся Україна і навіть більше».

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент рф Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках:

YouTubeFacebook, TelegramTwitter