Поліція розслідує провадження про загибель понад 12 тис. українців, 1200 тіл ще не ідентифіковані

Поліція України розслідує кримінальні провадження за фактами загибелі понад 12 тис. українців, 1200 тіл, зокрема знайдених у братських могилах, ще не ідентифіковані.

Ексгумація тіл цивільних осіб, які загинули внаслідок бомбардувань військ Росії у селі Степаки на Харківщині Фото: Andrii Marienko / AP

Про це повідомив голова Національної поліції України Ігор Клименко в інтерв’ю агентству Інтерфакс-Україна.

«По Україні ми отримали повідомлення, відкрили відповідні кримінальні провадження щодо загибелі понад 12 тисяч людей, які були знайдені, зокрема, в братських могилах», – сказав Клименко.

Він зазначив, що понад 1500 цивільних загинули лише на території Київської області. «У Бучі, Ірпені, Гостомелі, Бородянці була маса вбитих людей, які лежали прямо на вулицях – снайпери розстрілювали їх із танків, із бронетранспортерів, незважаючи на білі пов’язки, які російські військові змушували людей носити», – розповів голова Нацполіції.

Клименко додав, що велику кількість людей було знайдено загиблими у своїх будинках і квартирах: «І коли наші вибухотехніки, експерти-криміналісти, слідчі заходили до квартир, вони знаходили ці тіла. Як правило, ці люди помирали від мінно-вибухових травм».

Щодо братських могил, то, як наголосив Клименко, поки що рано називати конкретні цифри, оскільки щотижня правоохоронці знаходять по декілька тіл.

«У Бучі в одній такій могилі було поховано 116 людей, були поховання менші – по 5-7 осіб. Жителі збирали тіла загиблих та ховали у парках», – додав він.

За словами голови Нацполіції, загалом приблизно 75% загиблих – це чоловіки, близько 2% – діти, решта – жінки. «Це цивільне населення, люди не мали жодного стосунку до військових або правоохоронних структур», – звернув увагу Клименко.

Говорячи про процедуру ексгумації, голова Нацполіції відзначив тривалість та складність процесу.

«На сьогодні не ідентифіковано близько 1200 тіл загиблих. Це тривалий процес, достатньо кропіткий, тому що дуже багато тіл у стані гнильного розпаду. У тих родичів, які зверталися до нас на гарячу лінію, відбираємо ДНК, потім профілі цих родичів порівнюємо з профілями загиблих, які були поховані, розстріляні, яких не змогли впізнати. Родичі мають бути лише прямі – батько-мати-рідні діти. Тільки так ми працюємо», – підсумував Клименко.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент рф Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках:

YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine