Незважаючи на цивільні жертви рф продовжить завдавати ракетні удари, щоб завадити постачанню ЗСУ – розвідка Британії

Британська розвідка вважає, що війська рф продовжать завдавати ракетні удари по об’єктах в Україні з метою завадити постачанню українських військових на фронті. Однак через нестачу більш сучасної високоточної зброї та недостатню професійність навідників ці удари можуть призвести до нових жертв серед цивільного населення.

Палаючий ТРЦ у Кременчуці після удару російської ракети Фото: t.me/DMYTROLUNIN

Про це у щоденному огляді повідомляє Міноборони Великої Британії.

«Існує ймовірність, що ракетний удар по торговому центру в Кременчуці 27 червня 2022 року мав на меті вразити сусідній інфраструктурний об’єкт. Неточність російських ударів на великій відстані раніше призводила до масових жертв серед цивільного населення, у тому числі удар по залізничному вокзалі Краматорська 9 квітня 2022 року», – йдеться у повідомленні.

Як вказують у британській розвідці, російські планувальники, швидше за все, залишаються готовими до високого рівня побічної шкоди, коли відчувають військову необхідність для удару по цілі.

«Майже напевно, що росія продовжуватиме завдавати ударів, намагаючись перешкодити постачанню українських фронтових сил. Дефіцит у росії більш сучасної високоточної ударної зброї та недостатня професійність навідників ударів, швидше за все, призведуть до нових жертв серед цивільного населення» – йдеться в огляді.

Як повідомлялось, 27 червня війська рф завдали ракетний удар по ТРЦ у місті Кременчук Полтавської області. В результаті атаки загинули 18 людей, ще 59 було поранено, 21 людина вважаються зниклою безвісти.

По торговому центру у Кременчуці били крилатими ракетами льотчики 52-го гвардійського важкого бомбардувального авіаційного полку (в/ч 33310) ЗС рф.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент рф Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках:

YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine