У Маріуполі окупанти збирають особисті дані мешканців та намагаються вербувати евакуйованих громадян – ГУР

У Маріуполі російські окупанти збирають особисті дані мешканців та намагаються вербувати громадян, які евакуювались з міста на підконтрольну територію України.

Зруйнований будинок у Маріуполі Фото: t.me/andriyshTime

Про це повідомляє Головне управління розвідки Міноборони України.

Як зазначається, окупаційна «адміністрація» Маріуполя застосовує нові методи збору інформації про мешканців, які залишаються в місті.

«З цією метою організовано приймання заявок про пошкоджене (зруйноване) майно в ході бойових дій. Для цього громадянам необхідно подати заявку на відбудову житлових помешкань або відшкодування, у разі коли відбудувати неможливо. В заяві в обов’язковому порядку вказується, що майно, начебто, було пошкоджене в результаті обстрілів ЗСУ», – йдеться у повідомленні.

Також, необхідно перерахувати всіх власників житлового помешкання, а також зареєстрованих там громадян і надати інформацію щодо місця їхнього нинішнього перебування.

«Якщо зареєстровані в помешканні громадяни виїхали на підконтрольну Україні територію, або закордон (окрім РФ та РБ), осіб, які подали заявки, викликають на допит. Надалі вимагають встановити зв’язок з особами що виїхали та спробувати примусити їх до співпраці з окупантами», – розповіли в ГУР.

При цьому сам процес відбудови житлових помешкань у Маріуполі досі не розпочався. Випадків грошових компенсацій за зруйноване житло, яке не підлягає відновленню, не зафіксовано.

«Окупанти зносять зруйновані будівлі, проте постраждалим мешканцям варіанти для переселення до іншого житла не надаються. Водночас особам, які втратили житло пропонують переселитися у помешкання місцевих мешканців, які вимушені були виїхати через бойові дії. Ситуація з постачанням води та газу в місті залишається стабільно важкою», – додали у військовій розвідці.

Як повідомлялось, у Маріуполі окупанти більше не розбирають завали зруйнованих будинків перед їх знесенням. Тіла загиблих мешканців, які там залишились, вивозять разом з будівельним сміттям на звалище.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент рф Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках:

YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine