Українські військові екстрено освоюють РСЗВ M270 та артилерію у Великої Британії

Новини
M270

Сотні військовослужбовців Збройних Сил України вже підготовлені на полігонах Великої Британії використовувати на фронті реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) М270, які американський, британський та норвезький уряди постачають Україні для відбиття російської повномасштабної агресії, а також легку західну артилерію.

Про це пише Голос Америки.

Влада Великої Британії привезла журналістів на навчання з використання 105-мм «легких» гармат у Солсбері на півдні Англії, а також показала системи РСЗВ у дії. За програмою від Лондона, яку підтримує Нова Зеландія, навчання пройшли вже понад 450 військових.

Капітан Королівської артилерії Джеймс Оліфант заявив пресі, що навчання розраховані на три тижні, а наявність систем М270 «підвищить боєздатність» сил оборони України: «Оскільки це гусенична машина, а їх ракетні колісні системи, це надасть їм більше маневровості, що сприятиме збереженню їх бойової сили».

В червні прем’єр Великої Британії Борис Джонсон оголосив про масштабну програму підготовки українських військовослужбовців: кожні 120 днів навчатимуться до 10 000 бійців.

Британські коучі високо оцінили ставлення українських колег до навчання. Оліфант сказав: «Спочатку їхній апетит був, як ви можете собі уявити, надзвичайно високим і вкрай вимогливим, але в міру того, як вони налаштовувалися та звикали до управління системою, вони почали заспокоюватися». Він підкреслив, що зараз старші офіцери батарей від ЗСУ вже самі навчають особовий склад «відповідно до своєї власної доктрини та тактики», пише Reuters.

The Times пише, що на полігоні у Вілтширі знаходиться «понад 400» українських військових, причому деякі з них були танкістами на передовій, «але після того, як їх машини знищили, переключилися на артилерію».

Український офіцер, який не побажав назвати своє ім’я з міркувань безпеки, сказав, що його солдати «дуже втомилися», але навчання використанню нових озброєнь «мотивує їх на наступний бій».

«З вашою зброєю ми зможемо перемогти Росію», – додав він.

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент рф Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках:

YouTubeFacebook, TelegramTwitter