рф готується до примусової мобілізації в окупованому Криму

В окупованому Криму росіяни готуються розпочати примусово мобілізацію в лави армії рф.

«Військовий комісар республіки Крим» Юрій Лимар на призовному пункті в м. Саки Фото: rk.gov.ru

Про це повідомляє представництво президента України в АРК.

«Днями на ресурсах окупаційної адміністрації рф у тимчасово окупованому Криму з’явився указ так званого «глави республіки крим», яким створено так звану «призовну комісію з мобілізації громадян у республіці крим» у новому складі, затверджено положення про неї та доручено створити в «муніципальних районах та міських округах» відповідні комісії нижчого рівня. Вказані кроки окупаційної адміністрації свідчать, що російська федерація готується до проведення мобілізації на тимчасово окупованій території. Громадян України в окупованому Криму знову планують примушувати воювати проти власної держави, як це вже відбувається з тими, кого окупанти незаконно призвали на строкову службу», – йдеться в повідомленні.

У представництві президента нагадали, що призов і мобілізація наших громадян до збройних сил держави-окупанта є грубим порушення норм міжнародного гуманітарного права, зокрема положень IV Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни.

Громадян закликають зробити все можливе, аби уникнути будь-якої участі у військових формуваннях країни-агресора.

За процесуального керівництва прокуратури АР Крим та Севастополя повідомлено про підозру десяти окупаційним «військовим комісарам» у воєнному злочині за призов кримчан до армії РФ.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент рф Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках:

YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine