Гендиректор ПрАТ «КЕМЗ» Ігор Бжезицький допомагає окупантам грабувати майно Каховської територіальної громади

Новини
Игорь Бжезицкий
Игорь Бжезицький. Комунальна будівля в Каховці на вулиці Фаїни Гаєнко, 6. Фото: uk.wikipedia.org

На Херсонщині російські окупанти разом із місцевими колаборантами 5 липня захопили і розграбували двоповерхову комунальну будівлю в Каховці на вулиці Фаїни Гаєнко, 6. Керував «процесом» відомий у місті бізнесмен, керівник єпархіального відділу з питань сім’ї Новокаховської єпархії УПЦ (МП) Ігор Бжезицький.

Про це Центру журналістських розслідувань стало відомо з власних джерел.

За словами свідків, окупанти виселили розташовані в цій будівлі ромський молодіжний центр, міський центр соціальних служб Каховської міськради, а також орендарів, які займали там приміщення на підставі договорів з місцевими комунальними підприємствами.

Інформацію підтвердив сам Ігор Бжезицький.

«Ми там плануємо відкрити «гуманітарний центр» для каховчан. Напередодні важкої зими ще один пункт допомоги тим, хто не виїхав з міста, буде актуальним. Тим паче, що тамтешні приміщення поки стоять порожні. Як на мене, краще нехай людям послужать, ніж стоятимуть пусткою», – прокоментував він.

У Каховській міській раді Центру журналістських розслідувань заявили, що вони не давали жодних дозволів Ігорю Бжезицькому чи комусь іншому щодо заселення в приміщення будівлі на вулиці Фаїни Гаєнко, 6. 

«Бжезицький з якоюсь бандою відморозків просто розграбували і повністю знищили майно міського центру соціальних служб. Винесли всі комп’ютери та стільці, тероризували людей. Зникли особисті речі працівників. Відновити роботу цього центру тепер буде непросто», – на умовах анонімності повідомив співробітник Каховської міської ради.

За словами Ігоря Бжезицького, він забрав «лише приміщення і частину офісних меблів». 

«Де знаходиться інше майно, ті ж комп’ютери, і що з ним – нічого сказати не можу», – заявив він.

У 2010-2015 роках Ігор Бжезицький був депутатом Херсонської облради від Партії регіонів, є засновником місцевої благодійної організації «Лепта» і керівником каховської парафії на честь святого рівноапостольного князя Володимира Новокаховської єпархії УПЦ (МП), співзасновником та головою правління ПрАТ «Каховський експериментальний механічний завод» («КЕМЗ») – одного з найстаріших підприємств міста.

У самій Каховці Ігор Бжезицький давно має славу «православного радикала». Він ніколи не приховував своїх проросійських настроїв і постійно їх пропагував. Також він заявляв, що вважає патріарха Московського, предстоятеля Російської православної церкви Кіріла (Владіміра Ґундяєва) своїм головним православним пастирем.

В середині травня стало відомо про те, що ПрАТ «КЕМЗ» відновив складальні роботи за раніше підписаними контрактами для замовників України та Вірменії.

Наприкінці червня на територію ПрАТ «КЕЗМ» заїхала російська військова частина і перебувала там 3 дні. Інформацію про це підтвердив сам Ігор Бжезицький.

Матеріал підготовлений ГО «Інформаційний прес-центр» в рамках проекту IWPR за підтримки Європейського Союзу та МЗС Норвегії.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент рф Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках:

YouTubeFacebook, TelegramTwitter