У ДБР пояснили, чому затриманий ексначальник ГУ СБУ в АР Крим Олег Кулініч

Новини
Затримання Олега Кулініча спіробітниками ДБР, 16.07.2022 Фото: dbr.gov.ua

Затриманий 16 липня ексначальник Головного управління СБУ в АР Крим Олег Кулініч працював на російські спецслужби та передавав їм розвідувальну інформацію проти України. Він також брав участь у діяльності злочинної організації, яка займалась розвідувальною та підривною діяльністю проти України.

Про це повідомляє Державне бюро розслідувань.

«Державне бюро розслідувань та Служба безпеки України провели спільну спеціальну операцію, в результаті якої викрили та затримали зрадника Украіни – діючого співробітника Служби безпеки Украіни, який працював на спецслужби рф. До березня 2022 року даний співробітник очолював одне з регіональних управлінь Служби», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, у межах розслідування кримінального провадження встановлено факти співпраці чинного співробітника СБУ з представниками спецслужб російської федерації. Ця інформація підтвердилася і проведеними ДБР експертизами.

«Співробітник СБУ також передавав російським спецслужбам розвідувальну інформацію проти України. Зокрема, було задокументовано передачу ним інформації, що становить державну таємницю. Також задокументована безпосередня участь фігуранта у діяльності злочинної організації, яка займалась розвідувальною та підривною діяльністю проти України. Дії угруповування завдавали шкоди суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній та інформаційній безпеці нашої держави», – наголосили у ДБР.

Офіцера-зрадника затримали працівники ДБР.

Вказується, що зібрано достатньо доказів для повідомлення співробітнику СБУ про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч.1 ст.255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній), ч.1 ст.111 (державна зрада), ч.5 ст.27 ч.1 ст.114 (пособництво у передачі або збиранні з метою передачі іноземній державі, іноземній організації або їх представникам відомостей, що становлять державну таємницю).

Процесуальне керівництво здійснює Офіс генерального прокурора.

Як повыдомлялось, 16 липня був затриманий колишній начальник ГУ СБУ в АР Крим Олег Кулініч, якого президент Володимир Зеленський зняв з посади 2 березня 2022 року, через кілька днів після повномасштабного вторгнення рф в Україну.

21 жовтня 2020 року Володимир Зеленський звільнив Євгена Нетужилова з посади начальника ГУ СБУ в АР Крим та призначив замість нього Олега Кулініча.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент рф Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter