Чому НБУ досі не ініціював націоналізацію «Альфа-банку» – аналіз Trap Aggressor

Новини
Альфа-Банк

Міжнародні санкції, застосовані до російських власників АТ «Альфа-банк» (Україна), а також санкції щодо банків росії не накладають додаткових обмежень на роботу «Альфа-банку»(Україна), який є відмінною від «Альфа-банку» (росія) юридичною особою.

Про це йдеться у відповіді Національного банку України на запит групи аналітиків Trap Aggressor, яких заходів вжив НБУ для націоналізації АТ «Альфа-банк», повідомляє State Watch.

В НБУ наголошують, що застосували заходи впливу у вигляді заборони власникам істотної участі в АТ “Альфа-банк” (Україна) використовувати право голосу.

“Національний банк, керуючись законодавством України, визнав небездоганною ділову репутацію власників істотної участі в АТ “Альфа-банк” – громадян рф: Михайла Фрідмана, Пьотра Авена, Германа Хана, Олексія Кузмічьова, а також визнав Андрія Косогова власником істотної участі”, – йдеться у відповіді НБУ.

З огляду на це, Нацбанк застосував заходи впливу у вигляді заборони власникам істотної участі в “Альфа-банку” – російським олігархам – використовувати право голосу.

Надалі право голосу щодо акцій банку, а також право брати участь в управлінні банком перейшло до довіреної особи болгарського економіста Сімеона Дянкова, кандидатура якого була погоджена НБУ.

Сьогодні на сайті НБУ бенефіціарами “Альфа-банку” залишаються російські мільйонери Андрій Косогов (40,96%), Пьотр Авен (12,4%), Міхаіл Фрідман (32,86%).

Альфа-Банк

Натомість, керівник групи аналітиків Trap Aggressor Гліб Канєвський вважає, що Нацбанк мав ініціювати націоналізацію “Альфа-банку” за аналогічною процедурою, як в 2016 році держава змінила власника “Приватбанку”.

“Націоналізація “Альфа-банку” мала запевнити міжнародних партнерів, що Україна реалізує санкції до активів російських олігархів, аналогічно тому, як вже вчиняють західні партнери”, – пояснює Канєвський.

Підставою для націоналізації мали стати запровадженні санкції ЄС і Великої Британії проти власників істотної участі “Альфа-банку” російських олігархів Михайла Фрідмана, Пьотра Авена, Германа Хана та Олексія Кузмічьова.

Варто нагадати, що Україна також не запровадила санкції проти жодного із згаданих російських власників “Альфа-банку”.

Нещодавно ЗМІ повідомляли, що “Альфа-банк” змінить назву на “Сенс Банк”.

Раніше Trap Aggressor опублікував журналістське розслідування про те як російський “Альфа-банк” продовжував кредитувати підприємства російського військово-промислового комплексу після анексії Криму та збройної агресії армії РФ на Донбасі у 2014 році.