Поночовний: Примусово призвані до армії рф кримчани – жертви збройного конфлікту, а не злочинці

Новини
Ігор Поночовний, керівник прокуратури АР Крим та міста Севастополя Фото: ark.gp.gov.ua

Примусово призвані до армії рф або незаконних формувань мешканці окупованого Криму, які не вчинили інших злочинів, є жертвами збройного конфлікту, а не злочинцями.

Про це заявив керівник прокуратури АР Крим та м. Севастополя Ігор Поночовний у коментарі агентству Інтерфакс-Україна.

Він розповів, що за вісім років окупації Криму понад 34 тисячі кримчан примусово потрапили на військову службу до армії держави-окупанта.

За словами Поночовного, з початком повномасштабного вторгнення рф в Україну окупаційна армія зазнає численних втрат і потребує поповнення людського ресурсу. «Тисячі українців, які залишилися на окупованих територіях, уже потрапили або перебувають під потенційним ризиком потрапити під примусову мобілізацію», – сказав він.

У цьому контексті керівник прокуратури автономії наголосив: «Нещодавнє створення нового мобілізаційного центру в окупованому Криму може свідчити про приховану мобілізацію на півострові для потенційного залучення кримчан у війну на боці окупаційної армії. РФ ставить за мету відправити українців із території півострова воювати проти своєї країни».

Він звернув увагу, що такі дії окупантів порушують норми міжнародного гуманітарного права, зокрема положення IV Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року і є воєнним злочином, який не має строків давності.

За словами Поночовного, у межах національного законодавства прокуратура автономії кваліфікує такі дії за ст.438 КК України, санкція якої передбачає до 12 років позбавлення волі.

«Наголошую, що кримчани, примусово призвані до лав армії РФ або інших незаконних формувань, є жертвами збройного конфлікту, а не злочинцями. Отже, вони не можуть і не підлягатимуть кримінальному переслідуванню, якщо не вчинили жодного іншого злочину під час служби в окупаційній армії», – сказав керівник прокуратури АР Крим та м. Севастополя.

Він також додав, що інформація про нібито переслідування Україною кримських призовників є пропагандою, спрямованою на дискредитацію української влади.

«Водночас дії громадян України з окупованої території, які добровільно вступають до збройних формувань рф, можуть бути кваліфіковані як державна зрада», – звернув увагу Поночовний.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент рф Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter