Семиволос: Маріонеткові «уряди» на окупованих територіях – остання спроба рф інтегрувати захоплений південь Україні

Створення маріонеткових «урядів» на нових окупованих територіях Херсонської та Запорізької областей - остання спроба росії інтегрувати захоплений південь Україні. Всі попередні провалилися.

Сергій Єлісєєв та Антон Кольцов, глави окупаційних «урядів» Херсонської та Запорізької областей

Про це заявив Ігор Семиволос, директор Центру близькосхідних досліджень в ефірі програми «Питання національної безпеки» з Валентиною Самар (проєкт Центру журналістських розслідувань).

Він наголосив, що місцеві колаборанти провалили усі поставлені росією задачі – через некомпетентність і нульову підтримку серед місцевого населення. Тож утворенням так званих «урядів» та «призначенням» в них чиновників з росії окупанти «імітують бурхливу діяльність в умовах, коли все розвалюється».

«Коли вони зрозуміли, що практично всі завдання провалені і провалені гучно, залишився єдиний варіант — привезти варягів, управлінців з росії, які начебто точно будуть виконувати вказівки і які на 100% залежні від центру. Це свідчить про те, що Москва абсолютно не довіряє жодному представнику тимчасово окупованих територій. Навіть тим, хто активно колаборує з окупантами», – сказав Семиволос.

На його думку, діяльність фейкових «урядів» Херсонської та Запорізької областей обмежиться піаром та репресіями щодо громадян України: «Це максимум, на що вони здатні».

Семиволос також сумнівається в спроможності окупантів фізично організувати псевдореферендуми в умовах успішних атак ЗСУ та спротиву місцевих мешканців окупації.

«Росіяни здійснюють рейди по квартирах, по будинках і активно переписують паспортні дані людей. Можна припустити, що так вони готують або списки, або фінальні документи про те, що «референдум» відбувся. Тобто його природньо не буде, але в якихось документах вони це зафіксують. Не виключений і такий формат», – допускає експерт.

Як повідомляв ЦЖР, росіяни посунули місцевих колаборантів, а також кримського гауляйтера Сергія Аксенова від керування окупованим півднем України. Для цього вони утворюють фейкові «уряди» — паралельно «військовим адміністраціям». Окупаційний «уряд» Херсонщини очолив офіцер ФСБ Сергій Єлісеєв. До того він працював першим заступником голови уряду Калінінградської області – керівником апарату уряду. Керувати маріонетковим «урядом» Запорізької області окупанти поставили Антона Кольцова з Вологди — колишнього менеджера «Северсталі», що належить олігарху і другу Путіна Олексію Мордашову.

Текстову версію розмови головного редактора Центру журналістських розслідувань Валентини Самар та Ігоря Семиволоса читайте за посиланням.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент рф Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine