Лукашенко став майже повністю залежним від рф та підтримує Кремль у війні проти України – розвідка Британії

Новини
Зустріч Олександра Лукашенка і Володимира Путіна у Санкт-Петербурзі, 25.06.2022 Фото: Reuters

Британська розвідка вказує, що білоруський диктатор Олександр Лукашенко став майже повністю залежним від росії та продовжує підтримувати дії Кремля у війні проти України.

Про це у щоденному огляді повідомляє Міністерство оборони Великої Британії.

«28 липня 2022 року росія запустила принаймні 20 ракет по півночі України з території білорусі. Це відбулося після того, як росія скористалася територією білорусі як головним напрямком спроби оволодіння Києвом у лютому, що провалилася», – йдеться у повідомленні.

Як зазначає британська розвідка, Лукашенко продовжує дотримуватися лінії Москви щодо війни проти України, заявивши 21 липня, що Київ має прийняти вимоги росії для зупинення війни.

«Його режим стає дедалі авторитарнішим, зокрема, із запровадженням смертної кари за «підготовку терористичних актів». Його дедалі частіші й безпідставні звинувачення в задумах Заходу щодо білорусі та України, ймовірно, свідчать про те, що він став майже повністю залежним від росії», – йдеться у огляді.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент рф Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter